reklama

Urodzinowa zbiórka dla Szczepana po udarze

MAGAZYN, Wiadomości, 06.01.2023 16:35, eł
Jego powrót do sprawności jest bardzo żmudny.
Urodzinowa zbiórka dla Szczepana po udarze

Niedługo minie 6 lat od czasu, gdy Szczepan Kachnic z Bieńkówki w gminie Budzów doznał udaru niedokrwiennego pnia mózgu. Od tamtej chwili nieustannie zmaga się z ograniczeniami swego ciała, by odzyskać choć część utraconej sprawności. Nie jest to łatwe, ale młody mężczyzna nie poddaje się i walczy. I robi ogromne postępy, choć nadal jeździ na wózku i potrzebuje pomocy w prostych codziennych czynnościach.

W maju 2017 roku Szczepan Kachnic otarł się o śmierć (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj), ale jednak przeżył. Z początku był całkowicie sparaliżowany, lecz jego systematyczna walka z opornym ciałem zaczęła w końcu przynosić rezultaty. Powolne i niewielkie, lecz dla niego znaczące. Ponieważ jednak jego ograniczenie fizyczne są ogromne, mężczyzna szczególnie dba o swój rozwój wewnętrzny i w tej dziedzinie jego postępy są znacznie większe. Szczepan dużo czyta, zainwestował w szkolenia i nawet zaczął w ubiegłym roku malować. Swoje zmagania z niepełnosprawnością oraz postępy w różnych dziedzinach obszernie opisuje na blogu „Powrót Szczepana”.

Niedawno, bo 22 grudnia mężczyzna skończył 33 lata. Z tej okazji jego mama Grażyna założyła zbiórkę pieniędzy na dalszą rehabilitację syna. Ta bowiem pochłania sporo pieniędzy. – Szczepan zaszedł już bardzo daleko, a ponieważ uparta z niego bestia, idzie po więcej. Nie zatrzymał się i nie zwątpił w swój sukces przez ponad 5 lat. Osobiście chylę czoła dla jego niezłomności i determinacji – podkreśla Grażyna Kachnic. Kto chciałby wesprzeć urodzinową zbiórkę dla Szczepana, może to zrobić tutaj.

Jest też możliwość, by przekazać na jego rehabilitację 1,5 % podatku. Szczegóły poniżej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy