reklama

W tragicznym wypadku zginęli rodzice niepełnosprawnego chłopczyka. Apel o pomoc

MAGAZYN, Na sygnale, Wiadomości, 05.01.2023 18:19, foto: Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiekty
Teoś tymczasowo przebywa w szpitalu, ale nie odniósł w wypadku obrażeń. Wymaga jednak kosztownego leczenia.
W tragicznym wypadku zginęli rodzice niepełnosprawnego chłopczyka. Apel o pomoc
Jak już informowaliśmy, w środę (4.01) w Jaśkowicach koło Skawiny doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

W zderzeniu dwóch samochodów zginęło małżeństwo z Jawiszowic w powiecie oświęcimskim. Piotr Zięcik, ojciec trzymiesięcznego Teosia. Sylwia, mama chłopca, zmarła w czwartek 5 stycznia wskutek odniesionych obrażeń. Teoś tymczasowo przebywa w szpitalu, ale nie odniósł w wypadku obrażeń.

Wiadomo, że rodzice z dzieckiem wracali do domu z rehabilitacji chłopczyka w Krakowie.

Chłopczyk trafi pod opiekę cioci i wujka. Teoś jest podopiecznym stowarzyszenia Pozytywni. Ma wadę wrodzoną lewej nóżki. Wymaga kosztownego leczenia na które potrzeba aż 2 mln zł.

Członkowie stowarzyszenia apelują o pomoc:
"Jesteśmy wstrząśnięci nagłą śmiercią małżeństwa z Jawiszowic. Łączymy się w bólu z rodziną Teosia i jego siostry.

Naszym głównym celem jest zbiórka funduszy na operacje, których Teoś wymaga. Leczenie chłopca, który urodził się z krótszą nóżką, jest bardzo kosztowne. Potrzeba na nie dwa miliony złotych.

Prosimy Was wszystkich o liczny i hojny udział w zbiórce funduszy.

Jak widzicie, sprawa jest bardzo trudna. Liczy się każda złotówka, każdy grosz.

A my liczymy na Was…


- informuje stowarzyszenie Pozytywni


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 06.01.2023 14:45

Tylko jedna mała uwaga. Fundacje tego nie robią za darmo. Zbijają kokosy. Przykład powiat wadowicki swego czasu zebrał milion złotych Owsiak a kupił dwa łóżka do szpitala. Reszta poszła gdzie???Rzucając złotówkę do puszki niby wolontariuszowi na jakiś tam cel to 8 groszy idzie na zbiórkę a reszta na utrzymanie bandy co siedzą za biurkami. Oczywiście ten niby wolontariusz zarabia!!!!! Dwie fundacje na dziesięć robi to zgodnie z prawem. Reszta to przekręty.

FeelFree, 06.01.2023 02:53

@samcik - chodzi właśnie o to co "wbito do głowy" temu społeczeństwu, co tkwi w jego duszy. W teorii demokratycznie wybieramy właśnie swoich przedstawicieli. A realnie pod tymi pięknymi szyldami mamy osoby, które swoimi działaniami niszczą rozwój demokracji, niszczą trójpodział władzy, polaryzują społeczeństwo, podsycają teorie spiskowe, wykorzystują media dla konserwowania i poszerzania swoich wpływów, oraz socjotechnicznych manipulacji całym narodem. A zamiast służyć całemu społeczeństwu budują z bezwzględnym wykorzystaniem swoich uprawnień i systemu prawnego rozbuchane chorobliwie majątki, nepotyczne kliki. Pogłębiają niesprawiedliwości , przyzwalają na wykorzystywanie jednych przez drugich, utrzymują celowo patologie w edukacji i ochronie zdrowia, flirtują z częścią kleru. Nie mamy demokracji, mamy quasi-demokrację, państwo prawie policyjne i niemal wyznaniowe. Przyszłość oczywiście nie jest znana, a nadzieja jest zawsze. Bywa, że jedna osoba wydaje się zmieniać bieg historii... i to jest piękne. Ale niebezpieczeństwa są realne. Taki Thomas Mann będąc wpływowym pisarzem przez pięć lat wygłaszał przemówienia do narodu niemieckiego, aby bezskutecznie go odwieść od zgubnego zaślepienia ideologią Hitlera... Nie wiem, kiedy zostanie osiągnięta masa krytyczna w polskim społeczeństwie i wyzwolimy się jako naród z niewoli komunistyczno-masochistyczno-materialistycznego sposobu myślenia i siejących nienawiść polityków. Uważam, że to kwestia czasu, tyle, że niestety nie lat, a bardziej pokolenia. Ale niewolnicy prędzej, czy później zrzucają kajdany... byle odpowiednio wcześnie zauważali ich nowe wersje i nie dali się zniewolić innym wartościom, systemom, innym szkodliwym ideologiom.

samcik, 06.01.2023 01:01

@feelfree: czuję, ze moglibysmy dyskutowac wiele godzin.... ale piszesz: "i uważajmy kogo wybieramy do władzy nad nami" a ja uważam, że to nie jest władza, bo my nie wybieramy władzy...tylko przedstawicieli. W teorii.. bo właśnie wbito nam do głów, że policja to "władza" i urzędy, politycy to wladza! Jaka władza? Władzę mieli królowie, bo takie były czasy, a teraz raczej to "oni" nas powinni nazywać władzą i płaszczyć się przed nami abyśmy pozwalali "im" w imię wspólnego dobra podejmować działanie, bo za to "im" przecież płacimy. ehh, ale to idealistyczne spojrzenie na świat...a przecież i tak stajemy się coraz bardziej niewolnikami....

FeelFree, 05.01.2023 23:28

"Najlepsza część życia ludzkiego to małe, bezimienne i zapomniane akty dobroci i miłości." [William Wordsworth]

FeelFree, 05.01.2023 23:27

„...rosnące bowiem dobro na tym świecie jest po części rezultatem zdarzeń zwykłych, nie historycznych, i to, że z tobą i ze mną nie jest tak źle, jakby mogło być, jest w połowie zasługą tych, którzy wiernie przeżyli swoje życie w cieniu i spoczywają w nieodwiedzanych grobach.” [George Eliot]

FeelFree, 05.01.2023 23:18

@samcik - nie wiem czy to pomoże, ale TAK; to bolesne, smutne, straszne, niesprawiedliwe, powodujące złość, nie pozwalające spokojnie spać i tak dalej. To naturalna, ludzka reakcja większości ludzi, którzy choćby tylko czytają takie tragiczne informację jak powyższa. Natomiast podstawową, a czasem jedyną potrzebą ludzi władzy jest władza (kontrolowanie sytuacji i innych ludzi, prestiż i inne bzdety), często skojarzona z potrzebą posiadania, gromadzenia, rywalizowania, eliminowania "wrogów" itd; i robienie tego za wszelką cenę, bez liczenia się z drugim człowiekiem; nie musi z tym niestety iść w parze potrzeba czynienia dobra i zachowania sprawiedliwości, i często nie idzie. Ktoś, kto nie widzi potrzeby i nie chce się zmienić, nie zrobi tego, bo my tak chcemy. Oczekiwanie, że kamień przemówi też jest zasadniczo nierealne. Korzystniej jest dla nas te fakty zaakceptować i działać na ile jesteśmy w stanie. Możemy czynić dobro, ile w każdym z nas jest na to potrzeby, siły i możliwości. Niech każdy z nas zmienia świat choć na odrobinkę lepszy... i uważajmy kogo wybieramy do władzy nad nami, nie dawajmy się nabierać na piękne słówka, nauczmy się odróżniać kłamstwa od prawdy. Deklaracje i obietnice od faktów. Oczywiście pisać, mówić, oburzać się, też jest korzystnie, najgorsza jest bierność, milczenie - to jak przyzwalanie na zło... jak jego cicha akceptacja. Róbmy swoje !

samcik, 05.01.2023 22:50

wybaczcie... to jest nieprawdopodobne... ktoś potrzebuje pieniędzy na leczenie.... ludzie starają się pomagać... takich osób jest tysiące! Pomagają fundacje, chyba największa WOŚP... a Państwo? Gdzie jest? w piaskownicy? Jeśli powstaje fundacja, która wyręcza Państwo jako organ w działaniach na rzecz obywateli, to znaczy, że to Państwo=politycy są nieudolni, albo mają nas w 4 literach. ..wybaczcie... są wypadki, ludzie potrzebują pomocy.... dzieci potrzebują pomocy... obywatele mają jeszcze poza podatkami i opłatami dorzucać się do tego? TVP - dostała 700 mln, ORLEN zysk netto za 2021 r. 11,2 miliarda!!! przykładów można dać wiele. a my tu mówimy o tylko 2 milionach na leczenie dziecka! Kto powinien na leczenie ludzi dawać pieniądze?! Obywatele przez fundacje? Nie!!! No właśnie taki OLREN powinien swoje zyski wydawać na takie cele. przykładów można byłoby znaleźć wiele. To jest jakiś absurd. Wybaczcie jeszcze raz, ten wywód, ale moje nerwy są nie do opisania jak widzi się takie rzeczy....