reklama

Tak nas nabierają w supermarketach!

MAGAZYN, Wiadomości, 18.11.2023 12:55, eł

Ile razy zdarzyło się Wam, że cena na paragonie była inna niż na półce?

Tak nas nabierają w supermarketach!

Jeden z naszych czytelników przestrzega przed płaceniem w supermarketach sieci Jan (która na naszym terenie ma sklepy w Wadowicach i Kętach), zanim klient nie upewni się, że kasjerka uwzględniła ceny rabatowe produktów na promocji. Zdarzyło mu się bowiem ostatnio, że za chipsy, które miały kosztować 6,69 zł, zapłacił prawie 2 zł więcej…

Supermarkety i dyskonty codziennie wabią klientów promocyjnymi cenami różnych produktów. Z tego powodu często kupujemy więcej niż w danym momencie potrzebujemy - na zapas, z obawy, że następnym razem już tak tanio nie będzie.

Nierzadko jednak zdarza się, że ceny na paragonie okazują się inne niż na półce. W sklepach bowiem stosuje się różne zabiegi, by zachęcić do zakupu.

Ceny promocyjne często mają duże cyfry, widoczne nawet z daleka. Ale pozostałe warunki promocji są już wypisane znacznie mniejszym drukiem… I po fakcie okazuje się, że nie doczytaliśmy, że niższa cena dotyczy tylko posiadaczy karty stałego klienta, aplikacji na telefon albo jest naliczana przy zakupie większej ilości produktów – trzech, czterech, a nawet dziesięciu czy dwunastu.

Jednak sytuacja, z którą zetknął się pan Rafał w supermarkecie Jan w Wadowicach była jeszcze innego rodzaju. Tam zakup chipsów po promocyjnej cenie nie był obwarowany żadnymi warunkami wypisanymi drobną czcionką.

Według etykiety na półce miały kosztować 6,69 zł. Cena na paragonie wyniosła 8,49 zł. Poprosiłem zatem o wyjaśnienie tej sprawy. Pani powiedziała, że "oferta z gazetki nie wbiła się do systemu" i chciała oddać kasę. Pytanie, ilu ludzi każdego dnia odejdzie, nie sprawdzając paragonu… Dodam, że taka sytuacja zdarzyła mi się w tym sklepie nie pierwszy raz. Było tak też również w przypadku innych produktów – mówi pan Rafał.


Foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Lolipop, 18.11.2023 23:44

Zróbcie zakupy w Delfinie w Wieprzu, tam codziennie miałem przeboje. Już tam nie chodzę. Kierownictwo wie i wiecie jak to jest, kto się upomni to jego kto nie to mają na plus... Tragedia