reklama
reklama

Tak niewiele mu trzeba, by mógł spełnić swoje marzenia...

MAGAZYN, Wiadomości, 17.11.2023 11:05, eł

Wystarczy, że będzie dobrze słyszał.

Tak niewiele mu trzeba, by mógł spełnić swoje marzenia...

Niedosłuch to problem, który bardzo utrudnia życie. Z takim defektem ciężko jest znaleźć dobrą pracę, a jeszcze trudniej ją utrzymać. Tym bardziej, że dotknięte tą przypadłością osoby niechętnie się do niej przyznają. Prowadzi to do sytuacji, iż nie są w stanie prawidłowo realizować poleceń zwierzchników (bo nie słyszą ich dobrze) czy porozumieć się z klientami. Taki problem ma właśnie Wiktor Cymborowicz z Wadowic.

Wiktor był jeszcze małym chłopcem, gdy wyszło na jaw, że docierają do niego wyłącznie głośniejsze dźwięki. Diagnozę postawiono mu, gdy miał 7 lat, ale jego mamę już znacznie wcześniej niepokoił słaby słuch synka. Zresztą nie tylko to. Bardziej widocznym objawem były jego zaburzenia mowy.

Od 8 roku życia Wiktor nosi aparaty słuchowe, które co jakiś czas trzeba wymieniać na mocniejsze. Bo jego słuch powoli, ale nieustępliwie się pogarsza. Teraz, gdy chłopak ma 19 lat, prawie w ogóle nie słyszy na prawe ucho.

Już jako dziecko źle sobie radził z niedosłuchem. I nadal ciężko mu jest znaleźć swoje miejsce w świecie. Jego pasją jest cukiernictwo. Zawsze marzył o tym, by sprawiać ludziom przyjemność słodkościami, które wyjdą spod jego rąk. Dlatego kształcił się w tym kierunku. Ale boleśnie się przekonał, że choć – jak mu się zdawało – dobry słuch nie jest cukiernikowi niezbędny, to bez niego trudno się w tym zawodzie utrzymać...

- To był dla niego ogromny cios – martwi się mama Wiktora, Katarzyna. I apeluje: - Dlatego chcielibyśmy poprosić o pomoc w uzbieraniu kwoty potrzebnej na nowe aparaty słuchowe. 4 tys. zł to na pozór niewielka kwota, ale dla nas obecnie nieosiągalna. Ciężko zwracać się do obcych ludzi o wsparcie, ale wiem, że dzięki Wam uda się nam podarować Wiktorowi szansę na spełnienie marzeń.

Zbiórka na pomoc nastolatkowi odbywa się tutaj.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy