reklama
reklama

Spółdzielnia szuka firmy, która będzie sprzątać klatki schodowe

Gospodarka, Wiadomości, 12.11.2023 18:00, eł

To pokłosie badania ankietowego przeprowadzonego wśród mieszkańców.

Spółdzielnia szuka firmy, która będzie sprzątać klatki schodowe

O porządek w częściach wspólnych bloków Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dbają sami mieszkańcy. W teorii powinny to robić osoby ze wszystkich mieszkań, w praktyce wygląda to jednak bardzo różnie. Niektórzy sprzątają regularnie, inni sporadycznie, część całkowicie tego unika, a są też tacy, których sprawność na to nie pozwala. Niebawem jednak sprzątaniem zajmie się firma zewnętrzna, aczkolwiek nie będzie tak wszędzie. Dlaczego?

Kilka miesięcy temu w blokach Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej rozprowadzone zostały formularze ankiety w sprawie sprzątania klatek schodowych. Mieszkańcy mieli się za ich pośrednictwem wypowiedzieć, czy chcą, by zajęła się tym firma zewnętrzna. Wyniki ankiety miały być wiążące, jeśli z danej klatki schodowej wypełni ją przynajmniej 75 % właścicieli mieszkań.

Nie był to odsetek łatwy do uzyskania. Wystarczyło, że niektórych mieszkańców nie było na miejscu w okresie, kiedy mieli czas udzielenie odpowiedzi, by nie osiągnąć wymaganego progu. Nie wszystkie mieszkania są cały czas zamieszkane, a ponadto był to też czas wyjazdów wakacyjnych. Miesiąc temu próbowaliśmy się dowiedzieć, jakie były wyniki ankiety, ale prezes zarządu ASM Tomasz Mikołajek odmówił udzielenia nam tych informacji, o czym pisaliśmy tutaj.

Wszystko jednak wskazuje na to, że sporo było klatek schodowych, w których większość właścicieli mieszkań opowiedziała się za sprzątaniem przez firmę zewnętrzną. Teraz bowiem spółdzielnia ogłosiła, że zaprasza do składnia ofert na wykonywanie tych usług. Firma miałaby raz w tygodniu zamiatać i myć podesty, schody, wiatrołapy oraz sprzątać wycieraczki przed drzwiami do mieszkań. Jej obowiązki będą też obejmować comiesięczne wycieranie kurzu z grzejników oraz mycie parapetów, balustrad, lamperii, skrzynek pocztowych i drzwi wejściowych do klatek. Dwa razy w roku firma będzie myła okna, a w razie potrzeb usuwała pajęczyny oraz ulotki i gazetki reklamowe.

Z ogłoszenia nie wynika, w ilu klatkach schodowych miałaby się tym wszystkim zajmować. Po takie i inne szczegóły oferenci muszą się zgłosić do spółdzielni. Za specyfikację istotnych warunków zamówienia zapłacą 20 zł plus VAT... Oferty mogą składać do 28 listopada.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gość,, , 14.11.2023 18:43

Za jakie grosze od spółdzielni? Pieniądze spółdzielnia ma od mieszkańców, a ileż by to obywatel chciał żeby panie sprzątające zarabiały? A jeszcze chce zaznaczyć, że za "sympatycznosc" nikt nie pobiera pensji a jedynie za wykonywana pracę i obojętnie kto jaka ma umowę.

Obywatel, 13.11.2023 13:46

Bierzcie pod uwagę sympatyczne panie które za grosze od spółdzielni i umowy śmieciowe sprzątają tereny bloków, a dodam , że idzie zima i te biedne kobiety za grosze będą odśnieżać chodniki łopatami to wbrew pozorom ciężka praca jak dla kobiet ,niejeden facet nie dałbym rady.Tą sprawę warto poruszyć.

Koniczynka, 12.11.2023 21:21

Spółdzielnia na siłę chce wpakować jakąś firmę do pultania klatek. Układy jednym słowem. Należy pamiętać że nikt nikogo nie zmusi do płacenia za mycie kilkunastu schodów na danym piętrze.