reklama
reklama

Pierwsza dama RP postanowiła wesprzeć chorego chłopczyka z naszego terenu

MAGAZYN, Wiadomości, 03.03.2023 15:37, eł
Podarowała dwa przedmioty na licytację dla niego.
Pierwsza dama RP postanowiła wesprzeć chorego chłopczyka z naszego terenu

Organizm dwunastoletniego Kamila Dei z Makowa Podhalańskiego wyniszczają aż dwie poważne choroby – glejak nerwów wzrokowych oraz neurofibromatoza, która spowodowała znaczną deformację jego nogi. Chłopiec bardzo cierpi, coraz trudniej mu stawiać kroki. Pomóc może mu bardzo kosztowny lek. Żona prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda postanowiła wesprzeć zbiórkę na jego zakup.

Pierwsza dama przekazała Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Dolnym dwa przedmioty z prośbą, aby druhowie wystawili je na licytację dla Kamila. To srebrna broszka z masą perłową oraz apaszka, której wzór zainspirowany jest dekoracjami z Pałacu Prezydenckiego i Belwederu. „Przedstawia ona motywy wybranych elementów zdobień architektonicznych i tkanin, które składają się na autorską ilustrację” - czytamy na bileciku dołączonym do apaszki.

Pani Prezydentowa ma nadzieję, że przekazany dar trafi w ręce hojnego nabywcy, a łączna suma zebranych środków będzie jak największa” - napisali druhowie w opisie licytacji, która odbywa się tutaj. Cena wywoławcza obu przedmiotów wynosi 500 zł. Aukcja zakończy się 6 marca o 21.00.

O Kamilu Dei pisaliśmy tutaj.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy