reklama
reklama

Od tego dnia w gminie Andrychów nie będzie można kupić alkoholu nocą

MAGAZYN, Wiadomości, 02.03.2023 07:45, eł

Już wiadomo, kiedy zacznie obowiązywać częściowa prohibicja.

Od tego dnia w gminie Andrychów nie będzie można kupić alkoholu nocą

Z coraz większej ilości polskich miasta znikają szyldy z hasłem „Alkohole 24 h”. Wszystko przez wprowadzane lokalnie zakazy sprzedaży procentowych trunków w godzinach nocnych. Od połowy marca będzie on obowiązywał także w całej gminie Andrychów.

O ograniczenie dotyczące sprzedaży alkoholu wnioskowali mieszkańcy centrum miasta, zdenerwowali głośnym zachowaniem klientów działającego tam sklepu z trunkami, przez których wiele osób nie ma szans wyspać się w nocy. Radni przychylili się do ich petycji i na ostatniej sesji samorządu gminy przegłosowali uchwałę w tej sprawie.

Ma ona wejść w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego i teraz już wiadomo, kiedy dokładnie to nastąpi. Zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach 23.00-6.00 będzie obowiązywał od 16 marca. Ma on dotyczyć wyłącznie sklepów oraz stacji paliw. W restauracjach czy pubach nadal można będzie kupić piwo i mocniejsze trunki, aczkolwiek w gminie Andrychów raczej trudno jest o lokale czynne po 23.00. Nocna prohibicja ma obowiązywać przez rok. Radni zdecydowali się wprowadzić ją na czas określony, by sprawdzić, czy przyniesie pożądane rezultaty.

Podobne zakazy funkcjonują już w wielu polskich miastach. Identyczny wprowadzono niedawno (w listopadzie minionego roku) w Chrzanowie. Natomiast w Krakowie jest już gotowy projekt uchwały w tej sprawie. Tam jednak nocna prohibicja ma trwać nieco krócej – od północy do 5.30.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 02.03.2023 15:18

Zabawie się w bota: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29512681,kaczynski-juz-wrzucil-robactwo-na-ruszt-a-tu-taki-klops-w.html

bot, 02.03.2023 10:43

https://polskieradio24.pl/5/1222/artykul/3126988,nowy-spot-pis-o-c40-za-platformy-bedzie-szklanka-mleka-dziennie-wideo