reklama
reklama

Mieszkasz w tej gminie i masz dziecko w podstawówce? Dostaniesz dodatkowe 500 zł

MAGAZYN, Wiadomości, 02.10.2022 17:39, eł

Trzeba tylko złożyć wniosek. Będzie na to trochę ponad miesiąc czasu.

Mieszkasz w tej gminie i masz dziecko w podstawówce? Dostaniesz dodatkowe 500 zł

Burmistrzowi Wadowic Bartoszowi Kalińskiemu udało się przeforsować swą wyborczą obiecankę o bonie edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych. Choć nie wszystkim radnym podobała się treść uchwały w tej sprawie, większość zagłosowała za jej przyjęciem (pisaliśmy o tym tutaj).

Tak zwany Wadowicki Bon Edukacyjny 500+ w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z bonem. Będzie to 500 zł wypłacone na konto wnioskodawcy. Kwota ta ma być przeznaczona na potrzeby edukacyjne uczniów, w szczególności na zajęcia dodatkowe, ale nie trzeba będzie się z niej w żaden sposób rozliczyć. O te pieniądze mogą starać się matki lub ojcowie wszystkich dzieci uczęszczających do szkół podstawowych i mieszkających na terenie gminy Wadowice.

Rodzic, który złoży wniosek, musi mieć pełne prawa rodzicielskie. Niestety, podjęta w tej sprawie uchwała wyklucza, by o wadowickie 500+ starali się również opiekunowie prawni uczniów. W sytuacji, gdyby osobne wnioski złożyli obydwoje rodzice jednego dziecka, pieniądze dostanie ten, który zrobił to wcześniej. Uzyskanie wsparcia nie jest uzależnione od wysokości dochodów. Zanim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach przyzna świadczenie, może przeprowadzić rodzinny wywiad środowiskowy.

Gdy burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiadał wprowadzenie tej formy pomocy dla uczniów, twierdził, że wnioski można będzie składać już początkiem października. To było jednak trochę zbyt optymistyczne założenie. Aby uchwała weszła w życie, musi upłynąć 14 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. A ponieważ nadal nie została tam opublikowana, uprawomocni się nie wcześniej w drugiej połowie miesiąca. Dopiero wtedy MOPS w Wadowicach rozpocznie przyjmowanie wniosków.

Poniżej publikujemy formularz, który trzeba wypełnić, by uzyskać pomoc. Ważne jest, by złożyć go nie później niż do 30 listopada. Wnioski dostarczone po tym terminie nie będą już rozpatrywane.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy