reklama

Za nieco ponad rok gotowy będzie drugi odcinek przyszłej obwodnicy

, Gospodarka, Wiadomości, 01.10.2022 16:16, eł
Na razie jednak nowa droga przyda się tylko nielicznym.
Za nieco ponad rok gotowy będzie drugi odcinek przyszłej obwodnicy

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, w Wadowicach powstaje nowa droga, która początkowo ma stanowić tylko dojazd do terenów inwestycyjnych za zabudowaniami firmy Maspex, ale z czasem – jak zapewnia burmistrz Bartosz Kaliński – stanie się odcinkiem kolejnej obwodnicy miasta.

Docelowo ma ona zostać przedłużona w taki sposób, by połączyła się z ulicą Krakowską w Tomicach. Pozwoli to odblokować wjazd do miasta wiecznie zakorkowaną ulicą Wojska Polskiego. To jednak jest na razie melodią dość jeszcze odległej przyszłości. Pierwszy odcinek nowej drogi, który jest już prawie gotowy, prowadzi jedynie do skupu złomu i betoniarni. Jego koszt wyniósł około 5,5 mln zł.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński podpisał już umowę na budowę drugiego etapu tej drogi, biegnącego od wybudowanego na jej skrzyżowaniu z ul. Legionów ronda do ul. Chopina. Będzie on mierzył około 750 metrów długości.

W ramach tej inwestycji zostanie między innymi wykonane umocnienie i zabezpieczenie wałów przeciwpowodziowych rzeki Skawy, powstanie zatoka autobusowa i postojowa dla samochodów, a także ścieżka rowerowa wzdłuż jedni. Wykonawca ma 13 miesięcy na realizację przedsięwzięcia, które będzie kosztowało 8,3 mln zł.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński - podpisanie umowy z wykonawcą

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy