reklama
reklama

Powrót do Lipówki, czyli alpaka o niecodziennych upodobaniach. Konkurs dla czytelników mamNewsa!

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 03.04.2022 09:00, eł

To już trzecia odsłona cyklu „Na tropie miłości” Joanny Szarańskiej.

Powrót do Lipówki, czyli alpaka o niecodziennych upodobaniach. Konkurs dla czytelników mamNewsa!

„Alpaka czułości” to trzeci tom „zwierzęcego” cyklu w twórczości Joanny Szarańskiej, zatytułowanego „Na tropie miłości”. Zwierzęcego, bowiem (jak można się domyślić na podstawie samych tytułów książek), bardzo ważną rolę odgrywają w nim czworonogi. W pierwszym tomie - „Wyszczekana miłość” - oczywiście jest to pies, natomiast w drugim („Wymruczane szczęście”) kot.

Zwierzak, który pojawia się w trzeciej odsłonie serii jest znacznie rzadziej spotykany w Polsce, lecz równie sympatyczny i przyjacielski, jak te bardziej popularne czworonogi. To alpaka imieniem Kosma, stworzenie o dość nietypowych upodobaniach. Nie będziemy zdradzać, jakich, by nie ujawniać zbyt wiele z fabuły książki. Ale możemy zapewnić, że wybryki alpaki dostarczą czytelnikom mnóstwo śmiechu.

To bowiem kolejna przezabawna powieść w twórczości Joanny Szarańskiej, pisarki z Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Aby ją z przyjemnością przeczytać, nie trzeba bynajmniej znać dwóch poprzednich części cyklu. Każda z nich jest zamkniętą całością, opowiadającą odrębną historię. Głównymi bohaterami „Alpaki czułości” są postacie drugoplanowe, znane z poprzednich tomów – barmanka Brenda i weterynarz Kamil. Ich znajomość, zawarta na początku książki w dość niefortunnych okolicznościach, rozwija się w podobny sposób, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Chwilami można popłakać się ze śmiechu...

Ważną rolę w powieści odgrywają też inni bohaterowie wcześniejszych dwóch książek: babcia Trudzia oraz rezolutne bliźnięta - Sabinka i Sebastian. Co ciekawe, w tym najnowszym tomie cykl łączy się z inną serią książek Joanny Szarańskiej. Akcja „Alpaki czułości” rozgrywa się bowiem w Lipówce, fikcyjnej miejscowości koło Wadowic, stworzonej przez autorkę na potrzeby cyklu „Kronika pechowych wypadków”.

Dzięki temu czytelnicy mają okazję ponownie spotkać swoich ulubieńców z innych książek – dziennikarkę Zojkę, aspiranta Chochołka oraz babcię Łyczakową z jej nieodłączną siekierką. Ta ostatnia jest szczególnie barwną postacią, ale to już właściwie tradycja, że starsze panie są w twórczości Szarańskiej bardziej intrygującymi bohaterkami niż młode kobiety. Nieodmiennie są to osoby obdarzone silnym charakterem i dość ekscentryczne. Taka jest również babcia Trudzia z cyklu „Na tropie miłości”.

KONKURS

Nie będziemy ujawniać, jakie wydarzenia doprowadzą do spotkania tych wszystkich osób, ani jakie przygody przeżyją bohaterowie w Lipówce. Tego wszystkiego najlepiej dowiedzieć się bezpośrednio z lektury książki. Dla naszych czytelników mamy dwa egzemplarze „Alpaki czułości”. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi poprzednia powieść Joanny Szarańskiej? Podpowiedź dostępna jest tutaj.

Na odpowiedzi czekamy do 8 kwietnia. Prosimy, aby wysłać je e-mailem na adres: [email protected]

Każda powinna zawierać imię i nazwisko nadawcy, nazwę miejscowości, w której mieszka oraz klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”. Zgoda ta jest niezbędna, abyśmy po zakończeniu konkursu mogli opublikować listę zwycięzców.

foto: Facebook/Joanna Szarańska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy