reklama

Pięć razy biegiem na Babią Górę. Kto się skusi? Niecodzienna akcja charytatywna

MAGAZYN, Wiadomości, 28.03.2022 12:45, eł
Na leczenie chorej na białaczkę siedmioletniej Zuzi rodzice potrzebują zebrać 300 tys. zł.
Pięć razy biegiem na Babią Górę. Kto się skusi? Niecodzienna akcja charytatywna

Dla tych, którzy lubią góry i aktywny wypoczynek, mamy niecodzienną propozycję. Grupa biegaczy postanowiła zorganizować ciekawą akcję charytatywną i zaprasza do udziału w niej wszystkich zainteresowanych. Chodzi w niej o to, by spędzić najbliższy weekend (2-3 kwietnia) na Babiej Górze i zebrać pieniądze dla chorej na białaczkę siedmioletniej Zuzi.

Akcja nie polega jednak na tym, aby po prostu wyjść na szczyt Diablaka, a następnie z niego zejść. To byłoby zbyt oczywiste i proste. Lokalni miłośnicy biegania i pomagania, którzy tworzą grupę Przenosimy Góry, postanowili wbiec na Babią Górę aż pięć razy, z tyluż różnych stron, za każdym razem innym szlakiem. To niebagatelne przedsięwzięcie i na pewno nie dla każdego, bowiem uczestnicy przebiegną w sumie 68 km i pokonają 5000 m przewyższenia. A wszystko to chcą zrobić w 24 godziny.

- Wszystkich chętnych biegaczy, trekkingowców, spacerowiczów zapraszamy, by włączyli się do akcji. Na naszą facebookową stronę (tutaj) wrzucimy jeszcze dokładny plan, w których godzinach będziemy ruszać – zachęca jeden z organizatorów akcji, Robert Adamski. Oczywiście nie każdy musi decydować się na to, by wbiec na Diablak pięć razy. Wystarczy, że wyjdzie na szczyt chociaż raz, a gdy na trasie spotka biegaczy z grupy Przenosimy Góry, wesprze ich dobrym słowem, a może jakimś smakołykiem.

Najważniejsze jednak, by zasilić zbiórkę dla Zuzi. W schronisku na Markowych Szczawinach będzie dostępna puszka, do której można wrzucać datki. Ale wesprzeć leczenie dziewczynki można nawet nie ruszając się z domu, tym bardziej, że nadchodzący weekend ma być zimny. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem internetowej zrzutki - tutaj.

To nie pierwsza taka akcja grupy Przenosimy Góry. By pomóc innym chorym dzieciom, jej członkowie przebiegli główną grań Tatr (ponad 70 km) oraz Mały Szlak Beskidzki (137 km).

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy