reklama

Kraina Spełnionych Życzeń. Rozdajemy książki!

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 06.12.2021 09:50, eł
Nowa powieść Joanny Szarańskiej to ciepła i urokliwa powieść świąteczna.
Kraina Spełnionych Życzeń. Rozdajemy książki!

Boże Narodzenie to ulubione święta Joanny Szarańskiej, pisarki z Przytkowic w gminie Kalwaria Zebrzydowska. – Uwielbiam całą ich otoczkę, a także poprzedzający je okres przygotowań. To dla mnie prawdziwie magiczny czas – wyjawia. Dlatego powieści świąteczne zajmują szczególne miejsce w jej sercu i twórczości. Najnowsza, podobnie jak poprzednie, zarówno bawi, jak i wzrusza.

„Kraina Spełnionych Życzeń” to kontynuacja poprzedniej bożonarodzeniowej książki Szarańskiej – „Krainy Zeszłorocznych Choinek”. Kto jednak nie czytał pierwszego tomu, może bez obaw zacząć od drugiego. Obie części cyklu łączą te same postacie, ale każda z nich jest zamkniętą całością, opowiadającą inną historię. Co najważniejsze, obie są przesiąknięte świąteczną atmosferą i niemal od początku wywołują u czytelnika nastrój radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Choć „Kraina Spełnionych Życzeń” porusza ważne sprawy i trudne problemy, miejscami jest przezabawna. Już w swych pierwszych książkach Joanna Szarańska dała się poznać jako mistrzyni humoru sytuacyjnego i językowego. W tej najnowszej nie ma go tak dużo, jak w bardziej komediowych powieściach pisarki, ale mimo wszystko jest się z czego pośmiać. Majstersztykiem jest na przykład dialog Niny z Janem, w którym każde z rozmówców żywi przekonanie, że rozmowa dotyczy czegoś innego. Ona sądzi, iż promocji na zegarki, on zaś myśli, że jego planów… matrymonialnych.

Przede wszystkim jednak książka dostarcza wielu okazji do wzruszeń. Jak zwykle, pisarce udało się wykreować całą plejadę ciekawych, pełnokrwistych postaci. Relacje między nimi bywają bardzo skomplikowane. Niekiedy zdają się pełne niechęci, by w końcu wyszło na jaw, że negatywne emocje to w rzeczywistości efekt… miłości i przywiązania.

Szarańska przekonująco opisuje niełatwe uczucia łączące spokrewnione ze sobą osoby – rodzeństwo, a także rodziców i dzieci. Świetnie też oddaje ludzkie dylematy. W trakcie lektury nie sposób pozostać obojętnym na losy bohaterów. Nawet tych, którzy z początku wydają się zimni i niesympatyczni. Może dlatego, że nad powieścią cały czas unosi się duch Bożego Narodzenia. I że cała historia opisana jest w sposób niezwykle ciepły i bezpretensjonalny.

KONKURS

Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze najnowszej książki Joanny Szarańskiej. Otrzymają je osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jaki tytuł nosi poprzednia powieść Joanny Szarańskiej? Podpowiedź dostępna jest tutaj.

Na odpowiedzi czekamy do 9 grudnia. Prosimy, aby wysłać je e-mailem na adres: [email protected]

Każda powinna zawierać imię i nazwisko nadawcy, nazwę miejscowości, w której mieszka oraz klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez mamNewsa.pl w celach konkursowych”. Zgoda ta jest niezbędna, abyśmy po zakończeniu konkursu mogli opublikować listę zwycięzców.


Foto: Facebook/Joanna Szarańska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy