reklama

Można już zamawiać trzecią książkę autora z powiatu wadowickiego

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 22.04.2022 13:00, eł

Tomiczanin Mariusz Ogiegło jest największym w regionie znawcą i popularyzatorem muzyki Elvisa Presleya.

Można już zamawiać trzecią książkę autora z powiatu wadowickiego

O tej książce pisaliśmy dobrych kilka miesięcy temu (tutaj), gdy była już prawie gotowa do druku, ale autor dopiero czekał na podpisanie umowy z wydawnictwem. To drugi tom publikacji „Elvis. Wszystkie płyty króla”, poświęconej muzycznej twórczości Presleya. Napisał ją Mariusz Ogiegło z Tomic, wielki fan tego artysty, który sporą część życia poświęcił zbieraniu informacji na temat swego idola.

Tomiczanin w swych poszukiwaniach nie ograniczał się tylko do czytania tego, co o Elvisie Presleyu napisali inni. Zadał sobie wiele trudu, by dotrzeć do wielu osób, które osobiście znały króla rock'and'rolla – pracowały razem z nim lub przy produkcji jego płyt, przyjaźniły się z nim lub po prostu miały okazję się z nim spotkać i rozmawiać. Rozmowy, które z nimi przeprowadził, opublikował między innymi na swoim blogu „Elvis: Promised Land”, wydał drukiem w książce „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz”, a ich fragmenty wykorzystał w obu tomach „Wszystkich płyt króla”. Ma jeszcze mnóstwo wywiadów, które nigdzie dotąd nie ukazały się w całości. Mariusz Ogiegło zamierza je zebrać w kolejnej publikacji, ale to dopiero kwestia przyszłości. Na razie ruszyła przedsprzedaż książki „Elvis. Wszystkie płyty króla 1966-1977”.

Jak sam jej tytuł wskazuje, opisuje ona muzyczną twórczość Presleya z ostatnich 11 lat jego życia. „Kontynuacja książki rozpoczyna się w miejscu, w którym Elvis zdecydował się zawalczyć o bardziej ambitny materiał i o swoją karierę, której o mało nie zaprzepaścił, występując w hollywoodzkich filmach. Autor odsłania więc przed czytelnikami kulisy powstania nagrodzonego Grammy albumu „How Great Thou Art”, zabiera ich na plan programu telewizyjnego stacji NBC z 1968 roku, a także na widownie największych sal koncertowych w USA – do Las Vegas, Nowego Jorku, na Hawaje i do Memphis, gdzie Elvis święcił triumfy po wznowieniu swojej działalności koncertowej w 1969 roku. Opowieść kończy się za murami Graceland, w pokoju zwanym dzisiaj Jungle Room, w którym Presley dokonał swoich ostatnich w życiu nagrań studyjnych. Podobnie jak w pierwszej części, każdy rozdział pełen jest wspomnień osób zaangażowanych w powstawanie poszczególnych płyt” - czytamy w opisie wydawcy.

Publikację można już zamawiać (tutaj), aczkolwiek wysyłka rozpocznie się dopiero po 15 maja. - Z uwagi na fakt, że książka dostępna jest w systemie druk na życzenie, jak również w związku z tym, że w drukarniach występują, niestety, braki papieru, oczekiwanie na egzemplarze drukowane może potrwać nawet kilka tygodni – mówi Mariusz Ogiegło. Oprócz tradycyjnej, papierowej wersji, można zakupić także książkę w formie elektronicznej, czyli eBook. Jeden egzemplarz będzie też do wygrania w konkursie, który ogłosimy najprawdopodobniej w maju. Dla naszych czytelników dostaniemy papierowy wariant książki.

Fragment drugiej części „Wszystkich płyt króla” można przeczytać tutaj.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy