reklama

Jaś ma przed sobą długą i trudną drogę do sprawności. Można mu ją ułatwić

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.09.2023 13:50, eł

I to w sposób bardzo miły – podczas imprezy pełnej atrakcji.

Jaś ma przed sobą długą i trudną drogę do sprawności. Można mu ją ułatwić

Gdy 4 lata temu Jaś Leśniak z Laskowej koło Zatora przyszedł na świat, lekarze musieli stoczyć walkę o jego życie. Maluszek doznał bowiem zawału tętnicy środkowej mózgu. Z konsekwencjami tego zdarzenia chłopiec zmaga się do dzisiaj. To między innymi niedowładem lewej strony ciała i uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Mimo upływu lat, Jaś nadal ma spore problemy z utrzymaniem równowagi. Aby się nie przewracał, musi chodzić w ortezach i gorsecie ortopedycznym. A ten sprzęt trzeba od czasu do czasu wymieniać. Właśnie teraz jego rodzice - Joanna i Gabriel Leśniakowie muszą nabyć nowy. Cały czas potrzebują też środków na intensywną rehabilitację synka. Więcej o małym Jasiu pisaliśmy dwa lata temu – tutaj.

Z pomocą rodzinie chłopczyka przyszło teraz Stowarzyszenie Pozytywni, które we współpracy z Oświęcimskim Centrum Kultury organizuje w najbliższą niedzielę (10 września) imprezę charytatywną na rzecz Jasia Leśniaka. Będzie to 4. Pozytywne Zakończenie Lata, które odbędzie się na parkingu koło oświęcimskiego OCK. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji (szczegóły na plakacie), które będą dostępne za wolne datki do puszek w wizerunkiem czterolatka z Laskowej.

Aby wesprzeć zbiórkę na rehabilitację i sprzęt dla Jasia, można też wpłacić dowolny datek tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy