reklama
reklama

Orlik zamknięty. Boisko pilnie już wymagało remontu

Gospodarka, Wiadomości, 06.09.2023 12:19, eł

Wkrótce jednak ponownie zostanie otwarte.

Orlik zamknięty. Boisko pilnie już wymagało remontu

Boisko Orlik w Wadowicach było intensywnie eksploatowane i jego nawierzchnia uległa nieuniknionemu zużyciu. Konieczna stała się jego modernizacja. Na szczęście, remont ma być szybki i już w drugiej połowie września znów można będzie tam grać, o ile pogoda nie pokrzyżuje planów inwestora i wykonawcy.

- Nasi sportowcy przez kilkanaście lat użytkowania dosłownie „zaorali” trawę na Orliku, do tego stopnia, że w ostatnich miesiącach grali bardziej na czarnym gumowym granulacie, niż na sztucznej murawie, której praktycznie już nie ma – twierdzi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Stara, kilkunastoletnia nawierzchnia z syntetycznej trawy zostanie zastąpiona nową. Będzie ona zasypywana piaskiem kwarcowym, który zastąpi stosowany dotychczas gumowy granulat. Piasek dociąża trawę do podłoża, chroni włókna przed ugnieceniem, a także wydłuża ich trwałość.

- Przy okazji wymienimy także bramki, które również się sypią. Koszt tego remontu wynosi ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 200 tys. zł pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu – informuje burmistrz. Na przeprowadzenie remontu wykonawca ma czas do 18 września. Zatem, jeśli w realizacji tego planu nie przeszkodzi mu aura, już za mniej niż dwa tygodnie na boisku znów można będzie pograć.Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy