reklama
reklama

Zamierzają napisać petycję o powrót... busów Janiso. Pasażerowie chcą drugiego przewoźnika na trasie

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.09.2023 18:18, eł

Jeden, to - ich zadaniem – za mało.

Zamierzają napisać petycję o powrót... busów Janiso. Pasażerowie chcą drugiego przewoźnika na trasie

Pasażerowie jak na zbawienie czekali na pojawienie się konkurencji dla dotychczasowego monopolisty na trasie Andrychów – Wadowice przez Inwałd, czyli firmy Bus Janiso. Nieustannie narzekali na jakość jego usług, zachowanie niektórych kierowców i jazdę niezgodną z rozkładem jazdy. Teraz jednak, gdy ów prywatny przewoźnik zrezygnował, a zastąpiła go dotowana z budżetu państwa linia autobusowa, też mają powody do narzekań...

Choć nowy transport odbywa się dużymi, niskopodłogowymi autobusami typu miejskiego, w godzinach szczytu są one mocno przepełnione. Ponadto regularnie jeżdżą opóźnione, a trasę pokonują wolniej niż małe busy prywatnego przewoźnika, które kursowały na tej trasie do końca sierpnia.

- Wczoraj autobus miał jechać z Wadowic o godzinie 15.50, ale spóźnił się pół godziny, w dodatku był przeładowany i ludzie stali jeden na drugim. A ponieważ nie miał klimatyzacji, było w nim niesamowicie gorąco i w takim ukropie jechaliśmy do Andrychowa całe 45 minut. Wszyscy narzekali na Janiso, ale jego bus jechał co pół godziny w czasie wakacji, a w roku szkolnym co 20 minut. Ludzie bez problemu dojeżdżali na czas do pracy i szkoły, a teraz nie wiadomo, o której trzeba jechać, żeby się nie spóźnić. Poza tym, jest spory problem z dojazdem do pracy w sobotę na 8.00, bo autobus jeździe o 5.18, a następny dopiero o 8.18. Jeśli tak tak ma wyglądać wygoda i komfort, to dziękujemy... – mówi pani Patrycja, która mieszka w Andrychowie, a pracuje w Wadowicach.

Podobne opinie pojawiają się w opiniach naszych czytelników pod artykułami na mamNewsa.pl. „Autobusy są przepełnione i długo trwa sprzedaż biletów. Dzisiaj z Andrychowa wyjazd o 6.10, a przyjazd do Wadowic o 6.56. Planowy przyjazd miał być o 6.45. Wierzyć się nie chce, że tyle można jechać na tak krótkiej trasie. Niestety, autobus ma problem przejechać na wąskich uliczkach w Wadowicach, a także na zakrętach i rondach. Wypadałoby wstrzymać ruch, bo samochody osobowe muszą się usuwać albo cofać, żeby autobus przejechał. Duży minus za spóźnienia i długi czas podróży” - napisał jeden z internautów.

Z powodu problemów, o których mówią i piszą pasażerowie, padła propozycja, by stworzyć petycję o powrót... firmy Janiso. Przewoźnik zrezygnował z obsługi tej linii na wieść o tym, że będzie miał na niej konkurencję.

- Myślę, że osoby, które codziennie jeździły z nim do pracy, z chęcią ją podpiszą – uważa pani Patrycja. To na razie tylko pomysł, który czeka na realizację. Niewykluczone jednak, że zostanie wprowadzony w czyn. Ludzie bowiem uważają, iż aktualnie jeżdżący przewoźnik nie wystarczy, by zastąpić poprzedniego. Ponadto, gdy czytali, że na trasie pojawi się dotowana międzygminna komunikacja, sądzili, iż tylko uzupełni ona dotychczasową ofertę, zamiast ją zastąpić...

Wiceburmistrz Andrychowa Mirosław Wasztyl zapewniał podczas sierpniowej sesji andrychowskiej Rady Mieskiej, że jeśli Bus Janiso zrezygnuje z wykonywania kursów na tej trasie, władze gminy podejmą działania, by lukę po nim zapełnił inny przewoźnik, również działający na zasadach komercyjnych, tak aby pasażerowie nie byli zdani wyłącznie na transport dofinansowany z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Ale czy uda się zachęcić inną firmę, by weszła na tę trasę?

O problemach z busami Janiso pisaliśmy wielokrotnie, między innymi w artykułach:

Z tym przewoźnikiem wiecznie są problemy. Jak wyjaśnia rozbieżności?

Półtorej godziny czekałam na busa. Był mróz…”. Pasażerowie mają dość

Przeżyła traumę. „Teraz boję się wsiąść do busa” - mówi

Foto: Pixabay
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 09.09.2023 19:55

@Jank Chanowski dzięki za link. Nie dla mnie ale dla innych. Bo to, że to zdjecie nie "nasze" dla mnie było oczywiste ( przegubowiec ). Dlaczego eł wkleja takie? W MN mają nasze i to nie jedno. Takie prawidło propagandy, skoro już trzeba pisać o czymś co ukryć się nie da, a jest nie w smak zdziśkowi, to "okrasza" się ten nieprzychylny kolejny tekst fotką będącą w kompletnym kontraście z pisanym tekstem. Pojawiają się później taki @gość i nowy @88888 i nadają swe głupoty wzmacniając przekaz. Proste. Proste jak drut. Sytuacja będzie trwałą i niezadowolenie rosło pani eł.

Jank Chanowski, 09.09.2023 10:23

https://www.kolbudy.pl/wiadomosci/aktualnosci/4804-korekta-rozkladow-jazdy-pks

Let it be, 07.09.2023 06:30

Gminy powinny się porozumieć i wybudować nadziemną kolej. Bez korków, bez spóźnień, można kursować co 15minut... To będzie mieć nawet dla turystów wymair atrakcji, same "plusy dodatnie".

Gość,, , 06.09.2023 22:26

Masakra z tymi ludźmi, za niedługo będą żądać o helikoptery żeby ich zawozily i przywoziły z pracy. Przez sporo lat jeździło się busem Janiso i żadnych problemów nie było a teraz to już się czytać nie da tych ludzi, a niech sobie w końcu kupią samochód i będą jeździć, o której im będzie pasować.

mewa, 06.09.2023 21:28

to po co się wycofał

Archanioł Michał, 06.09.2023 20:11

Piękne zdjęcie. Czuje jednak niedosyt. Pani powinna się uśmiechać i np. lizać loda znanej marki. MN poprawcie się.

88888, 06.09.2023 19:47

Polakowi to nigdy nie dogodzi zawsze będzie źle ja mieszkam na wiosce i mam ałtobusy od zawsze co 1 godz. albo co 1.30 godz. Jak wogóle są i muszę sobie radzić idą tylko trzeba chcieć.

annap, 06.09.2023 19:43

Przydałby się drugi przewoźnik, niekoniecznie poprzedni monopolista... albo więcej kursów, przynajmniej tyle co było w roku szkolnym. Za długi czas jazdy autobusu, który nie jest przystosowany do jazdy po wąskich uliczkach Wadowic w centrum i na placu Kościuszki. Przecież do Bielska jazda busem trwała 40 minut, a my do Wadowic jedziemy około 50 minut. Brak słów! Niestety notorycznie spóźniamy się do pracy wyjeżdżając o 6.10 z Andrychowa. Przecież nie będziemy jechać o 5 rano żeby zdążyć na 7.. Trzeba coś z tym zrobić jak najszybciej.... bo miało być lepiej.

dudaiprzyjaciele, 06.09.2023 19:27

ale to prawda,to może niech te s...wiele z gminy andrychów coś zaproponują nowego bo wszędzie jest ok tylko w andrychowie nic ok nie jest....przywlekli miejskie autobusy do wsi no rozumu w ogóle nie mają mózg gorszy od cyganskich rzebraczy i złodziejii tylko paliwa szkoda a jak mamy jechać godzine to pewnie bedą ceny jak z kosmosu

Nostradamus, 06.09.2023 19:22

Mogę potwierdzić. Autobus spóźnił się 10 minut , był naprawdę sporo pasażerów , oraz brak klimatyzacji. Coś jeszcze na co chciałem zwrócić uwagę. Dlaczego w autobusie poprzeczne rurki do trzymania przez stojących pasażerów są tak wysoko zamontowane. Przy moich 170 cm wzrostu stałem prawie na palcach by jej sięgnąć . Do poprawy.

Koniczynka, 06.09.2023 17:52

Patrycja widać ma problem. Rozwiązania są dla niej dwa... Kupić sobie samochód i nie narzekać, albo zmienić pracę i pracować w Andrychowie.