reklama
reklama

Nowy komendant policji już bez literek „p.o.” przed stanowiskiem

Na sygnale, Wiadomości, 05.09.2023 08:55, eł

W komendzie odbyła się ważna ceremonia.

Nowy komendant policji już bez literek „p.o.” przed stanowiskiem

Jak już pisaliśmy, w maju ze stanowiska komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej odwołany został inspektor Dariusz Drobny, co odbyło się w atmosferze niemałego skandalu. Od tamtej pory suską jednostką kieruje młodszy inspektor Robert Michna. Jednak dopiero parę dni temu doszło do jego oficjalnego powołania na stanowisko komendanta powiatowego.

Do tej pory Robert Michna tylko pełnił obowiązki szefa komendy. Uroczysta zbiórka z okazji powołania go na stanowisko odbyła się dopiero 1 września. - Rozpoczął ją dowódca uroczystości nadkomisarz Grzegorz Sikora, który złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu policji w Krakowie – nadinspektorowi Michałowi Ledzionowi. Następnie został wprowadzony sztandar Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Kolejnym punktem ceremonii było odczytanie rozkazu personalnego powołującego młodszego inspektora Roberta Michnę na stanowisko komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej. Pan komendant suskiej policji przywitał się ze sztandarem i złożył meldunek o objęciu stanowiska. Następnie odczytano drugi rozkaz personalny, powołujący podinspektora Daniela Chlebdę na pierwszego zastępcę komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej – relacjonuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy KPP w Suchej Beskidzkiej.

Na ceremonii obecnych było sporo zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło starosty suskiego Józefa Bałosa, burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta, prezesa miejscowego Sądu Rejonowego Izabeli Fluder-Cyganek, prokurator rejonowej w Suchej Beskidzkiej Stanisławy Stanek, komendanta powiatowego policji w Wadowicach inspektora Arkadiusza Śniadka oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej bryg. Krzysztofa Okrzesika.

Zanim młodszy inspektor Robert Michna przejął prowadzenie suskiej komendy, był zastępcą komendanta powiatowego w Wadowicach. Z kolei jego zastępca, podinspektor Daniel Chlebda przybył do Suchej Beskidzkiej ze stolicy Małopolski. Wcześniej zajmował stanowisko naczelnika wydziału Sztab Policji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz również:

Komendant policji odwołany. Chcieli skontrolować jego trzeźwość na służbie

Były komendant napisał oświadczenie. Przyznaje, że sam odmówił dmuchnięcia w alkomat

Były komendant ma nowe stanowisko, ale do pracy nie chodzi...

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy