reklama

Były komendant ma nowe stanowisko, ale do pracy nie chodzi...

MAGAZYN, Wiadomości, 28.06.2023 16:40, eł

Cały czas jest na zwolnieniu lekarskim.

Były komendant ma nowe stanowisko, ale do pracy nie chodzi...

W maju doszło do nieoczekiwanej zmiany szefa Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Inspektor Dariusz Drobny z Białki, który stał na jej czele od 2016 roku, został odwołany z stanowiska i przeniesiony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jak się teraz okazuje, bynajmniej nie podjął nowych obowiązków. Mimo to cały czas pobiera uposażenie...

O tej sprawie było głośno. 10 maja tego roku inspektor Dariusz Drobny, dotychczasowy komendant powiatowy policji w Suchej Beskidzkiej, został niespodziewanie odwołany ze stanowiska. Doszło do tego po tym, gdy odmówił badania trzeźwości, któremu chcieli poddać go funkcjonariusze z wydziału kontroli KWP w Krakowie (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj). Była to reakcja na anonimowe zgłoszenia, jakoby komendant przychodził do pracy pod wpływem alkoholu. Choć Dariusz Drobny został odwołany ze stanowiska, nie oznaczało to bynajmniej wydalenia ze służby. Dostał nową posadę, tym razem w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Ostatnio dotarły do nas jednak słuchy, że pracuje tam wyłącznie na papierze, bo w rzeczywistości od początku nie pokazuje się w nowym miejscu pracy. Zapytaliśmy o to rzecznika prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie młodszego inspektora Sebastiana Glenia. - Inspektor Dariusz Drobny pozostaje w dyspozycji komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie i formalnie pełni obowiązki służbowe na stanowisku eksperta Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Nie podjął jednak czynności na nowym stanowisku, od czasu przeniesienia pozostaje bowiem na zwolnieniu lekarskim – poinformował nas Sebastian Gleń.

Jak się też okazuje, zgodnie z obowiązującymi przepisami, w nowej pracy Dariuszowi Drobnemu przysługuje wynagrodzenie zasadnicze komendanta powiatowego policji. Oczywiście, ponieważ cały czas jest na L4, otrzymuje tylko 80 procent uposażenia.

Suską komendą kieruje aktualnie młodszy inspektor Robert Michna – działający na razie jako p.o. komendant powiatowy. Nowy szef tej jednostki pracował wcześniej w Wadowicach, gdzie był zastępcą komendanta.

Zobacz również: Żona odwołanego komendanta może mieć problemy z powodu wpisu na Facebooku.


Foto: PixabayZobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy