reklama
reklama

Podejrzany o zabójstwo w Spytkowicach wciąż za granicą. Nieprędko trafi w ręce polskich śledczych

Na sygnale, Wiadomości, 09.05.2024 18:59, eł
Może to potrwać jeszcze kilka tygodni.
Podejrzany o zabójstwo w Spytkowicach wciąż za granicą. Nieprędko trafi w ręce polskich śledczych

Podwójne zabójstwo, do którego doszło 2 kwietnia w Spytkowicach, wstrząsnęło nie tylko mieszkańcami najbliższych okolic. Była to bowiem wyjątkowo brutalna zbrodnia. Dwie kobiety, 73-letnia matka i 48-córka zginęły od ciosów w głowę, zadanych prawdopodobnie siekierą. Podejrzany o dokonanie tego strasznego czynu jest Mirosław M., który został w kilka dni później zatrzymany w Niemczech.

Do tej pory nie trafił on przed oblicze prokuratorów z Wadowic, którzy prowadzą śledztwo w tej sprawie. I, jak się okazuje, nie nastąpi to prędko. - Prokuratura we Frankfurcie nad Menem przewiduje procedurę sądową związaną z wydaniem naszego obywatela na kilka tygodni. To nie będzie się działo w trybie nagłym – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Kowalski.

Jak podaje PAP, śledczy z Wadowic, za pośrednictwem prokuratury okręgowej wystąpili do strony niemieckiej o zabezpieczenie samochodu, którym jechał podejrzany, a także przedmiotów, które miał przy sobie oraz śladów biologicznych. Okazało się jednak, że to nie jest takie proste. - Prokuratura niemiecka wyraziła zgodę na przekazanie rzeczy, które podejrzany miał przy sobie. (…) Natomiast nie wyrazili zgody na przeprowadzenie oględzin samochodu i zabezpieczenie śladów biologicznych. (…) Musimy uruchomić Europejski Nakaz Dochodzeniowy. Prokuratura wystąpi o wydanie pojazdu – poinformował Janusz Kowalski.

Podejrzany o zabójstwo 54-letni Mirosław M. jest synem starszej z zamordowanych kobiet, a bratem młodszej. Przez jakiś czas pracował jako nauczyciel, później prowadził własną firmę, zaś od dłuższego czasu jest bezrobotny.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Konkret, 10.05.2024 10:05

Budżetówka wszędzie "pracuje" w ślimaczym tempie, bo wypłata i tak się należy nie zależnie w jakim tempie sie pracuje, czy w ogóle się pracuje a tylko przychodzi do pracy.... Różnica miedzy Polska a Niemcami jest taka, ze w Niemczech słabo zarabiają, w każdym razie znacznie słabiej niż przemysł czy usługi.

Jank Chanowski, 10.05.2024 01:36

Dlaczego tylko na kilka tygodni a nie na zawsze ?