reklama
reklama

Trzeci dzień matur. Abiturienci mają teraz egzamin z angielskiego

MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2024 09:44, eł

Po południu będą go zdawać ci, którzy wybrali inne języki.

Trzeci dzień matur. Abiturienci mają teraz egzamin z angielskiego

Trzeci dzień matur poświęcony jest egzaminowi z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. O 9.00 przystąpili do niego maturzyści, którzy wybrali angielski. Natomiast po południu, o 14.00 odbędą się egzaminy z języka niemieckiego, rosyjskiego, włoskiego, hiszpańskiego i francuskiego.

Język obcy nowożytny na poziomie podstawowym to jeden z obowiązkowych przedmiotów na maturze pisemnej. Uczniowie mogą wybrać jeden z kilku, niekoniecznie ten, którego uczyli się w szkole. Od lat największą popularnością cieszy się angielski.

Na wykonanie wszystkich zadań maturzyści mają 120 minut, co oznacza, że poranny egzamin zakończy się o 11.00. Jednym z nich jest dłuższa wypowiedź pisemna, w formie e-maila lub wpisu na forum czy blogu.

Na dzisiejszych zdjęciach uwieczniliśmy maturzystów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, potocznie zwanego Kotarbinem.Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy