reklama
reklama

Staw Anteckiego zarasta. W magistracie mówią, że nic o tym nie wiedzą [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2024 15:43, eł

A to nie jedyny problem, który tam się pojawił.

Staw Anteckiego zarasta. W magistracie mówią, że nic o tym nie wiedzą [FOTO]

Uroczyście otwarty we wrześniu ubiegłego roku Staw Anteckiego w Andrychowie powoli zaczyna zarastać. Z tafli wody, jeszcze niedawno gładkiej niczym lustro, wyrastają kępki roślinności. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby pojawiały się tylko przy brzegach, ale tak nie jest. Widać je niemal na całej powierzchni stawu.

Stawy pozbawione szuwarów są miejscem nieprzyjaznym dla ptaków wodnych i płazów, które wśród roślinności znajdują schronienie i miejsca lęgowe. Wszystko jednak wskazuje na to, że ten w Andrychowie w niedługim czasie może całkowicie zarosnąć, a wtedy zupełnie straci swoje walory.

Zwróciliśmy się do Wydziału Ochrony Środowiska andrychowskiego magistratu z pytaniem, czy planowane jest oczyszczenie go z wyrastającej z dna stawu roślinności. Ale usłyszeliśmy, że nie dotarły tam jeszcze żadne sygnały na ten temat. Pani, z którą rozmawialiśmy, zapewniła nas jednak, iż wybiera się jutro w teren i zobaczy, jak to wygląda. Informację uzyskaną od nas przekazała też do Wydziału Inwestycji i Drogownictwa, który prowadził sprawy związane w budową stawu. Jego ekipa oceni sytuację i zadecyduje, co należy zrobić.

Dobrze by było, gdyby przyjrzała się nie tylko tafli wody, ale również otoczeniu stawu. Choć został on udostępniony mieszkańcom niewiele ponad pół roku temu, nad jego brzegami widać już sporo uszkodzeń. Niektóre pojawiły się bardzo szybko. Siatki do leżakowania zaczęły się pruć właściwie zaraz po otwarciu stawu. Betonowe płytki były już popękane dwa miesiące temu. Widać również, że naprawy lub odnowienia wymagają niektóre elementy drewniane. Na przykład poluzowane deski na molo, a także siedziska i oparcia ławek.


Foto: WB

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jank Chanowski, 09.05.2024 02:01

"Uroczyście otwarty we wrześniu ubiegłego roku Staw Anteckiego w Andrychowie powoli zaczyna zarastać." stylistycznie dramat

Feel Free, 08.05.2024 21:18

OGŁOSZENIE: pilnie wymienimy skuter śnieżny (funkiel nówka, nieśmigany) na łódź koszącą. Mieszkańcy Gminy Andrychów. Tylko poważne oferty należy kierować na adres radnego Tomasza Żaka, dane adresowe w BIP.

Feel Free, 08.05.2024 21:16

Te fenomeny są już bardzo dobrze zbadane i opisane. Wydarzenia andrychowskie nie wymagają dodatkowych badań, mechanizmy działały i działają zgodnie z dostępną ogólnie wiedzą. Problem polega na tym, że najczęściej wiedzę w tym zakresie wykorzystują Ci, którzy pragną władzy, wpływów, pieniędzy etc. natomiast większość nie zastanawia się nad tymi "fenomenami" i nieświadoma tych zjawisk bierze w nich bezwolnie udział.

Wolny Człowiek, 08.05.2024 21:03

#SprawadlaSTWORY

cath, 08.05.2024 19:44

Miejsce super ale przyroda upomina się o swoje…Nawet lustro wody znacznie niżej .I te niedoróbki .Ale cieszy się dużą popularnością

Jaśnie Pan, 08.05.2024 19:12

To już socjologowie w swoich pracach naukowych będą badać fenomen społeczny ostatnich 14 lat Andrychowa

Obserwator, 08.05.2024 18:01

"T. Żak odpowiadał, że wiceburmistrz Mirosław Wasztyl to świetny fachowiec, „przerobił inwestycje za 30 mln zł”, więc nagroda wcale nie jest wysoka. - Czy pan dałby mu za to 500 zł premii? - pytał burmistrz"

Obserwator, 08.05.2024 16:31

Taka fuszera za tyle pieniędzy, czy poprzednia władza zrobiła coś dobrze ? Zawsze były jakieś problemy, sprawy sądowe i nie tylko.

Koniczynka, 08.05.2024 15:51

Kobielus powybiera zieleninę i zrobi skwer na osiedlu... Tylko najpierw musi zrobić parking przed szkołą podstawową nr 5 i chodnik do przedszkola nr 3. Człowiek natury nie oszuka. A reszta to fuszerka taka prawda.