reklama
reklama

Szpitalny Oddział Ratunkowy czeka przebudowa [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, 08.05.2024 17:27, eł

Co to oznacza dla pacjentów?

Szpitalny Oddział Ratunkowy czeka przebudowa [AKTUALIZACJA]

W środę (8 maja) Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach podał informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w przetargu na rozbudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Niebawem ruszą związane z inwestycją prace. Dla pacjentów oznacza to pewne utrudnienia.

Już we wrześniu ubiegłego roku w eter poszła wiadomość, że wadowicki ZZOZ dostanie wysoką dotację na przebudowę SOR-u z Funduszu Medycznego. – Nasz szpital otrzyma dokładnie 14 884 800 zł. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż maksymalna wartość jednego wniosku podlegającego ocenie mogła wynieść 15 mln zł – mówiła wówczas z dumą dyrektorka ZZOZ w Wadowicach Barbara Bulanowska.

Do przetargu przystąpiło pięć firm, które wyceniły inwestycję na bardzo różne kwoty – od 6,6 mln zł do 12,5 mln zł. Wybrano najtańszą ofertę, którą złożyło Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Usług Technicznych Karbud Karol Adamczyk z Kielc. Wykonawca będzie miał czas do 15 listopada tego roku, aby wykonać wszystkie prace wymienione w dokumentacji przetargowej.

W związku z przebudową pomieszczeń zajmowanych przez SOR, trzeba go tymczasowo przenieść na drugie piętro pawilonu C. Jedynie diagnostyka pozostanie w dotychczasowym miejscu. Już od 9 maja pacjentów czekają zmiany. Aby dostać się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, muszą udać się do wejścia głównego na teren szpitala, a następnie podążać za oznaczeniami z napisem „SOR”.


Foto; Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 08.05.2024 19:51

Czyli plotki że zamkną część geriatrii tak hucznie reklamowana przez dyrekcję były prawda.”Reformy „ obecnej dyrekcji doprowadziły do tego że nie za bardzo będzie się gdzie leczyć gdy serce,płuca będą niedomagać .Starostwo ma to gdzieś dla nich szpital stoi otworem reszta skazana będzie na szukanie miejsc w sąsiednich powiatach -polecam szpital wojewódzki w Bielsku…