reklama
reklama

Już niedługo Valvoline Rajd Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie

Sport, Wiadomości, 08.05.2024 14:45, Informacja prasowa
Wyścigi będą się odbywały też na zupełnie nowych odcinkach trasy niż w poprzednich edycjach.
Już niedługo Valvoline Rajd Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie
Trasa zmieniona w ponad 50%, trzynaście odcinków specjalnych w kompaktowym formacie — tak zapowiada się tegoroczna, czwarta edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Zawody rozpoczną się w Wadowicach, a zakończą w Makowie Podhalańskim, gdzie metę będzie mieć finałowy RMF FM Power Stage. Nową bazą rajdu został Młyn Jacka Hotel & SPA.


Valvoline Rajd Małopolski 2024 odbędzie się w dniach 6-8 czerwca, bezpłatnie, na terenach powiatów suskiego oraz wadowickiego. Zawody rozgrywane będą aż w czterech cyklach: począwszy od Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej, przez Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Millers Oils Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, po Rajdowe Mistrzostwa Południa.

Uroczyste otwarcie rajdu zaplanowano na czwartkowy wieczór. O godzinie 20.00 zawodnicy oraz samochody rajdowe pojawią się na wadowickim rynku. Na piątkowy poranek zaplanowano zupełnie nowy odcinek testowy Stryszawa (w godzinach od 8.00 do 12.00). Prawdziwe ściganie ruszy w piątkowe popołudnie, na które zaplanowano pięć odcinków specjalnych.

Najpierw załogi zmierzą się z całkiem nową próbą Barwałd o długości 9,72 km (start o 15.48), na której zaplanowano łącznik szutrowy oraz — po raz pierwszy w tym rajdzie — przejazd przez tzw. water splash. Następnie stawka stanie na starcie próby Mucharz (start o 16.11), znanej z ubiegłego roku, jednak z odwróconej konfiguracji — ze startem w Łękawicy, gdzie gmina Stryszów przygotowuje wyjątkowy punkt kibica z dodatkowymi atrakcjami, poczęstunkiem i technicznym nawrotem na trasie przejazdu.

Po dwóch oesach załogi zjadą na przegrupowanie pod Młyn Jacka Hotel & SPA, po którym udadzą się na 30-minutowy serwis w Wadowicach. Po nim czekają ich kolejne dwa przejazdy prób Barwałd (18.44) i Mucharz (19.07), by po przegrupowaniu i serwisie B wystartować w krótkim, ale niezwykle widowiskowym odcinku specjalnym dedykowanym kibicom. Będzie to próba Wadowice, wytyczona w ścisłym centrum miasta — ze strefą kibica na Rynku i dodatkowymi atrakcjami.

Sobotnia pierwsza pętla złożona zostanie z trzech odcinków specjalnych znanych z poprzednich edycji rajdu. OS 6 to mierząca 9,3 km próba Stryszów (start o godzinie 7.48), z trudną partią do mety, po odświeżonym asfalcie. Następnie załogi rywalizować będą na odcinku Zawoja (14,35 km, godz. 8.41), który w poprzedniej edycji rozgrywany był w piątek. Pętlę zakończy OS 8 Maków Podhalański (4,32 km, godz. 9.39), w odwróconej konfiguracji — z metą w Makowie, a także z nowym łącznikiem szutrowym i hopą na szczycie Makowskiej Góry. Po serwisie załogi ponownie pokonają próby Stryszów (godz. 11.52) oraz Zawoja (12.45).

Finałową pętlę stanowić będą trzy odcinki specjalne: Stryszów (15.08), Zawoja (16.01) oraz dodatkowo punktowany RMF FM Power Stage Maków Podhalański, w wydłużonej wersji — ze zjazdem do centrum miasta (5,45 km, godz. 17.29). W Makowie zorganizowana zostanie strefa kibica wraz z telebimami i atrakcjami dla rodzin, a dzień zwieńczy ceremonia wręczenia nagród i koncerty zaproszonych gwiazd. Rajd w cyklu CEZ, RSMP i Millers Oils HRSMP mierzy łącznie nieco ponad 124 kilometry, które stanowią ponad 31 % długości całej trasy.

Tutaj można zobaczyć trasę rajdu.

Foto: materiały prasowe
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama