reklama
reklama

W ciągu trzech miesięcy ma powstać nowy plac zabaw w Andrychowie

Gospodarka, Wiadomości, 01.09.2023 16:40, eł

Zastąpi stary, mocno już wysłużony i nie dość bezpieczny.

W ciągu trzech miesięcy ma powstać nowy plac zabaw w Andrychowie

O tym, że andrychowskie władze mają zamiar wykonać nowy plac zabaw przy ulicy Starowiejskiej w Andrychowie, informowaliśmy w połowie ubiegłego miesiąca. Teraz już wiadomo, ile będzie on kosztował i kto go wybuduje. Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma, więc wyboru nie było...

Plac powstanie na zabudowanej kilkoma blokami działce znajdującej się na obszarze pomiędzy ulicami Starowiejską, Krakowską, Włókniarzy i Metalowców. Ten, który aktualnie tam istnieje, jest już mocno nadgryziony zębem czasu.

Do przetargu na budowę nowego wpłynęła tylko jedna oferta, złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlane Lurka z Białki w gminie Maków Podhalański. Jej cena była wyższa od kwoty, którą gmina Andrychów zamierzała przeznaczyć na ten cel, ale – o dziwo – w tym przypadku nie zapadła decyzja o unieważnieniu postępowania.

Firma z powiatu suskiego wyceniła wymienione w przetargu prace na prawie 205,2 tys. zł. Władze gminy planowały wydać na nie tylko 146 tys. zł. Mimo wszystko zdecydowały się wysupłać brakującą kwotę i zaakceptować ofertę.

Wykonawca będzie miał za zadanie między innymi wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża, wzmocnienie go geosiatkami i geowłókninami, wykonanie podbudowy z kruszywa, dwuwarstwowej nawierzchni poliuretanowej, a także betonowych obrzeży. Na tak przygotowanym placu zamontuje urządzenia dostarczone mu przez zamawiającego.

Foto: Google Maps


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy