reklama

ZWiK Andrychów przejmie wodociągi w Rzykach?

, Gospodarka, Wiadomości, 13.09.2021 07:30, red
W tej sprawie zwołano właśnie nadzwyczajne zebranie.
ZWiK Andrychów przejmie wodociągi w Rzykach?

Ostatnio dwukrotnie pisaliśmy o fatalnej sytuacji z wodą w Rzykach Praciakach. Do domów jest ona tam dostarczana przez lokalną spółkę wodną. Mieszkańcy narzekają, że regularnie woda w ogóle nie płynie z kranów. Na dodatek występują problemy z jakością wody, o czym opowiedział nam jeden z mieszkańców.

Zobacz:Po naszych publikacjach sprawy nabrały nieoczekiwanego przyspieszenia. Spółka wodna z Rzyk zwołała właśnie nadzwyczajne zebranie, w trakcie którego będzie podejmowana decyzja o przekazaniu wodociągu pod zarząd Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie.

OGŁOSZENIE
Zarząd Spółki Wodnej nr 1 w Rzykach zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie Członków Spółki Wodnej w dniu 26.09.2021 r. o godz. 8.30 w remizie strażackiej w sprawie podjęcia decyzji o przekazaniu wodociągu do eksploatacji przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Andrychowie.

- czytamy w ogłoszeniu.

Przejęcie sieci w Praciakach przez ZWiK Andrychów może oznaczać, że w końcu zakończą się problemy z wodą w tej miejscowości. Oczywiście nie od razu, ale z pewnością tak duża firma, jak ZWiK nie pozwoli sobie sobie na takie podejście do sprawy, jak ma to obecnie w Rzykach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 13.09.2021 10:02

@beskidmaly Do wody nadal dodaje się chlor(pozostaje chlor wolny) co oczywiście jest wskazane. Aktualnie w Andrychowie jest około 0,27mg/L a dopuszczalne jest 0,30mg/L u klienta w kranie więc wszystko jest OK. Woda z chlorem też jest zdatna do picia prosto z kranu.

ƅarte, 13.09.2021 09:51

@tomekx ostatnio chyba widziałem Jarka w Biedrze jak metkował. Podaj dalej.

beskidmaly, 13.09.2021 08:18

Sluchaj 5 osemek- wody od kiku lat nie uzdatnia sie chlorem. Woda plynaca w kranach w Andrychowie jest zdatna do picia prosto z kranu i pieprzenie farmazonow ze jest inaczej to zostaw na potem i nie wprowadzaj fermentu wsrod mieszkancow bo to nie przynosi zadnych korzysci .

tomekx, 13.09.2021 08:05

Ceny to w Polsce zmienia kaczyński , morawiecki i cała ta zgraja

88888, 13.09.2021 07:59

Taka duża firma to napewno zmieni cenę a co do jakości to nie wiadomo woda w kranach w Andrychowie też nie powala jakością no ewentualnie to może powalić ale ilośćią chloru.