reklama
reklama

Więcej kasy dla szpitali w naszym regionie

Gospodarka, Wiadomości, 11.09.2021 17:00, eł

Suski i oświęcimski dostaną więcej dodatkowych pieniędzy niż wadowicki.

Więcej kasy dla szpitali w naszym regionie

Szpitale w całej Polsce dostaną wyższy ryczałt. Jeszcze w tym roku zostaną im wypłacone dodatkowe pieniądze, które zostaną przeznaczone między innymi na wzrost pensji dla personelu niemedycznego.

Nie tylko lekarze, pielęgniarki i ratownicy walczą o wyższe wynagrodzenia. W szpitalach pracuje również mnóstwo innych osób, które dbają o właściwe funkcjonowanie tych placówek i czystość w nich. Każda z nich również chciałyby więcej zarabiać. Teraz pojawia się szansa na to, że dostaną nieco lepsze pensje.

O podwyżce ryczałtu dla szpitali w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej poinformowali Adam Niedzielski, minister zdrowia i Filip Nowak, p.o. prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Do końca tego roku szpitalom zostanie wypłaconych ponad 730 milionów złotych. Pierwszą transzę dostaną już w październiku, z wyrównaniem od 1 lipca tego roku.

Są to dodatkowe środki, niezależne od pieniędzy przeznaczonych do tej pory na wynagrodzenia w systemie ochrony zdrowia – zaznacza Filip Nowak. Zdaniem Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych dzięki na podwyżce ryczałtu skorzysta między innymi personel niemedyczny szpitali.

Dla średniej wielkości szpitala powiatowego II stopnia w systemie podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wzrost ryczałtu oznacza ponad 1,5 miliona złotych dodatkowych pieniędzy w perspektywie pół roku. Takimi placówkami są w naszym regionie Zespoły Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej i Oświęcimiu. Z kolei średniej wilekości szpitale I stopnia, do których zalicza się wadowicki, otrzymają po przeszło 600 tysięcy złotych.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy