reklama

Problem z przejazdem ulicą Konstytucji 3 Maja

Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2021 21:00, eł

Stojące na jezdni samochody uniemożliwiają bezpieczne wymijanie.

Problem z przejazdem ulicą Konstytucji 3 Maja

Na ulicy Konstytucji 3 Maja w Andrychowie non stop stoją zaparkowane samochody. Sprawia to, że przejazd nią nie należy do najłatwiejszych. A tymczasem ruch tam panuje niemały, zwłaszcza odkąd w okolicy powstał market Dino. Wielu kierowców uważa, że należałoby wprowadzić na tej drodze zakaz postoju.

Problemu by nie było, gdyby ulica Konstytucji 3 Maja w Andrychowie była szersza lub jednokierunkowa. Ale w obecnej sytuacji bardzo trudno jest nią bez przeszkód przejechać. Gdy spotkają się tam dwa samochody jadące w przeciwnych kierunkach (a zdarza się to często), jeden musi zjechać z jezdni na chodnik lub zatrzymać się na odcinku, gdzie akurat nie parkuje żaden pojazd.

- Fatalnie się tamtędy jeździ. A wydaje mi się, że auta mieszkańców nie muszą stać na ulicy. Przecież każdy tam ma ogród i garaż. Nawet jeśli posiada więcej niż jeden samochód, na pewno znalazłby na swojej posesji miejsce, żeby zaparkować wszystkie swoje pojazdy – mówi andrychowianin, który często przejeżdża ulicą Konstytucji 3 Maja.

Agnieszka Gierszewska, dyrektorka biura burmistrza Andrychowa twierdzi, że nikt dotąd nie zgłaszał tego problemu do Urzędu Miejskiego i nie apelował o wprowadzenie tam zakazu parkowania. – Nie było dotąd telefonów w tej sprawie. Ale gdyby były, to zapewne zajęlibyśmy się tym tematem – mówi.

Dodaje jednak, że byłby spory problem z zakazaniem parkowania na ulicy Konstytucji 3 Maja, ponieważ znajdujące się wzdłuż niej działki nie są duże. Jeśli któraś rodzina ma na przykład trzy samochody, to trudno jej będzie zmieścić wszystkie na terenie swojej posesji.
Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andrzej, 10.09.2021 14:09

Konstytucji to droga osiedlowa stojące na poboczu samochody hamują fantazje co niektórych kierowców. Pamiętam jak dawniej było ich mniej to co niektórzy jeździli jak po autostradzie. A do dino dojazd jest od Krakowskiej...

budowniczy, 10.09.2021 08:42

Też mam małą działkę i jak głupek poświęciłem kawałek trawnika z drzewkami na miejsce postojowe. Miło słyszeć że skoro mi się nie mieści drugi samochód to mogę zaparkować na chodniku lub jezdni :-) Nasz urząd to jednak jest fajny.

Zibi33, 10.09.2021 05:18

Kabaret znowu nikt nie "doniósł" do biura burmistrza że w idealnym wirtualnym mieście zbudowanym z prezentacji komputerowych coś nie gra. Więcej pytań do pani Agnieszki to zaczyna być ciekawe ....