reklama
reklama

Powstanie nowe rondo, a ulica "urośnie" i przestanie być ślepym zaułkiem

Gospodarka, Wiadomości, 09.09.2021 10:00, eł

Szykuje się kolejna inwestycja drogowa w Wadowicach.

Powstanie nowe rondo, a ulica

Ulica Spółdzielców w Wadowicach to ślepa, krótka przecznica alei Wolności. Ale władze miasta chcą z niej uczynić drogę, którą można będzie dojechać do alei Matki Bożej Fatimskiej na jej skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną. U zbiegu tych trzech ulic powstanie rondo.

Przedłużenie ul. Spółdzielców na pewno usprawni komunikację w obrębie miasta, aczkolwiek jest ono nie w smak jej mieszkańcom. Obecnie ruch na niej jest znikomy, bowiem wjeżdżają na nią tylko samochody dojeżdżające do stojących wzdłuż niej 13 domów. Od wydanego pozwolenia na rozbudowę tej drogi grupa kilkunastu osób odwołała się swego czasu do wojewody małopolskiego. Ale niezadowoleni mieszkańcy nic nie wskórali ani u niego, ani w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie.

Władze gminy już w ubiegłym miesiącu ogłosiły przetarg na rozbudowę ulicy Spółdzielców i budowę ronda. Firmy jeszcze do 13 września mogą składać oferty. Wykonawca inwestycji będzie miał nieco ponad rok na wykonanie wszystkich prac.

Średnica zewnętrzna ronda na skrzyżowaniu przedłużonej ul. Spółdzielców z Poprzeczną i aleją Matki Bożej Fatimskiej wyniesie 22 m. Środkową wyspę otoczy jezdnia szeroka na 7 m. Ul. Poprzeczna stanie się drogą dwukierunkową, co oznacza, że bardzo zmniejszy się ilość znajdujących się wzdłuż niej miejsc postojowych.


Foto: Google Maps

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy