reklama
reklama

Ale będzie jazda!

Gospodarka, Wiadomości, 08.09.2021 10:00, eł

Ponad trzykilometrowa ścieżka rowerowa zyska gładką nawierzchnię.

Ale będzie jazda!

Trwa remont długiej na ponad 3 km ścieżki pieszo-rowerowej z Wadowic do Jaroszowic-Zbywaczówki. Nawierzchnię z tłucznia zastąpi gładsza i trwalsza asfaltowa, po której można będzie wygodnie jeździć również na rolkach, wrotkach czy deskorolce.

- Znikną problemy z powstającymi na ścieżce po każdej zimie i po każdej ulewie dziurami. Rozwiąże się kłopot z uciążliwymi samosiejkami, a nowa trasa rowerowa będzie nam służyć przez wiele lat – zapewnia burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Inwestycja jest realizowana dzięki dotacjom z Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, których łączna wysokość to 1,6 mln zł. Cała nawierzchnia ścieżki pokryta zostanie asfaltem.

Obecnie powstają jej betonowe obrzeża i podbudowa z kruszywa na odcinku w Zbywaczówce. Wykonawca przygotował też już miejsca pod montaż ławek, koszy na śmieci i stanowisk do naprawiania rowerów.

Kiedy budowlańcy uporają się z tą częścią ścieżki, przeniosą się na drugi jej kraniec, w okolice stadionu MKS Skawa Wadowice. Całość trasy ma być gotowa i oddana do użytku już w listopadzie.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński
reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy