reklama

Niebezpieczne przejście dla pieszych i zepsuta tablica

, Gospodarka, Wiadomości, 06.09.2021 16:25, eł
Jedna sprawa został szybko załatwiona przez urzędników, a druga?
Niebezpieczne przejście dla pieszych i zepsuta tablica

Mieszkańcy Brzezinki Dolnej uważają, że władze gminy o nich zapomniały. Stojąca na przystanku koło sklepu Wizan w Brzezince Dolnej tablica, która powinna wyświetlać godziny odjazdu autobusów, nie działała przez ponoć dwa miesiące. Oprócz tego w jej pobliżu znajduje się niebezpieczne przejście dla pieszych. Choć korzystają z niego dzieci idące do szkoły i przedszkola, brakuje jakiegokolwiek oznakowania, które skłoniłoby kierowców do zdjęcia nogi z pedału gazu.

Na początku tego roku na niektórych przystankach w gminie Andrychów zamontowano ledowe tablice wyświetlające godziny odjazdu autobusów. To spore ułatwienie dla podróżnych, pod warunkiem, że wyświetlacze są sprawne. – Ta, która znajduje się w Brzezince Dolnej przy Wizanie, nie działa od dwóch miesięcy. Inne też były zepsute i zostały jakoś naprawione, tylko nasza nadal jest niesprawna. W Andrychowie jest luksus, a w wioskach co? Ściernisko! - denerwował się pan Bartosz z Brzezinki, który skontaktował się z nami przez weekend.

Jak dodał, to nie jedyny problem w tej okolicy. - Przed przystankiem autobusowym przy Wizanie nie ma oznakowania pionowego i poziomego przy przejściu dla pieszych. Dzieci i młodzież chodzą tamtędy do przedszkola i szkoły. Boją się przechodzić na drugą stronę ulicy, ponieważ są tam dwa ostre zakręty, a niektórzy kierowcy je ścinają, jadąc około 60-70 kilometrów na godzinę. To bardzo niebezpieczne miejsce – podkreślił mieszkaniec Brzezinki.

Dyrektorka biura burmistrza Andrychowa Agnieszka Gierszewska zapewnia, że problem niesprawnej tablicy przystankowej już dawno zostałby rozwiązany, gdyby ktokolwiek powiadomił Urząd Miejski o zaistniałej sytuacji... – Nikt tego do nas wcześniej nie zgłosił – stwierdziła. Po naszej rozmowie z nią, tablica została od razu naprawiona.

Jak się jednak okazuje, sprawa przejścia dla pieszych jest znacznie bardziej skomplikowana. – Znajduje się ono na zakręcie, gdzie tak naprawdę nie powinno go być. Ale rzeczywiście jest tam potrzebne. Dlatego zadecydowano, że będzie to tylko przejście sugerowane (tak się to fachowo nazywa), które nie zostanie oznakowane. Komisja Ruchu Drogowego była tam na miejscu, sprawdzała, co można zrobić i uznała, że to najlepsze rozwiązanie – tłumaczy Agnieszka Gierszewska.Foto: nadesłane


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 07.09.2021 00:44

Pani Agnieszko (piszę do Pani Agnieszki Gierszewskiej dyrektora biura burmistrza) dlaczego żaden z Was urzędników nie ruszy tyłka w teren i nie sprawdzi co w trawie piszczy (wstyd by nie znać terenu) i nie mówię tu o akcji jednorazowej tylko o stałych monitach w terenie , może jeden z Was powinien na stałe pracować w terenie gminy i wyłapywać takie problemy. Gmina to nie adres "Rynek 15 Andrychów" ale tylko i wyłącznie każdy inny adres w gminie i nie zapominajcie o tym że to Wy jesteście dla Mieszkańców tej gminy a nie Oni dla Was !!!

Archanioł Michał, 06.09.2021 22:45

No tak na poważnie : Z autobusami są o wiele poważniejsze problemy.

Archanioł Michał, 06.09.2021 22:39

A centrala nic nie wie , że im tablica nie działa. BRAWO CENTRALA. BRAWO URZĄD.

Zibi33, 06.09.2021 18:43

Ha ha ale się ubawiłem ???????????? my wszystko od ręki załatwimy tylko nam nikt nie doniósł że coś tam się popsuło ..... Narracja naprawdę na poziomie