reklama

Nie wszystkim spieszy się do szczepień. Ile osób do tej pory się zaszczepiło?

Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.09.2021 14:10, eł

Sprawdziliśmy, jaki jest poziom zaszczepienia w gminach.

Nie wszystkim spieszy się do szczepień. Ile osób do tej pory się zaszczepiło?

Bardzo powoli przybywa w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 mieszkańców naszego terenu. Od czasu, gdy ostatnio podawaliśmy dane na ten temat, a było to 12 sierpnia, osób po obu dawkach szczepionki jest w każdej gminie o około 2 % więcej.

Tak jak poprzednio, najlepsza sytuacja panuje w powiecie oświęcimskim. Tam najniższy poziom zaszczepienia ma gmina Kęty, gdzie obie dawki preparatu przeciw COVID-19 (lub jedną w przypadku szczepionki jednodawkowej) dostało dotąd 49,2 % mieszkańców. Natomiast największym odsetkiem w pełni zaszczepionych osób może się pochwalić gmina Przeciszów. Jest to 57 %.

W powiecie wadowickim na czele rankingu stoi gmina Wadowice. Tam w pełni zaszczepiło się dotychczas 48,6 % mieszkańców. Na końcu stawki nadal plasuje się gmina Spytkowice, gdzie poziom zaszczepienia wynosi 43,5 %.

Natomiast w powiecie suskim najbardziej garną się do szczepień mieszkańcy Suchej Beskidzkiej. Tam ma je już za sobą 54,7 % osób. Powiatowy ranking zamyka gmina Bystra-Sidzina. W pełni zaszczepionych jest tylko 38,2 % jej mieszkańców.Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy