reklama
reklama

Sterowiec Zeppelin na Podbeskidziu

Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 10.09.2021 11:15, foto: materiały prasowe zf.com
Kiedy można go będzie zobaczyć?
Sterowiec Zeppelin na Podbeskidziu


Kiedyś Zeppelin był królem przestworzy, dziś jest ikoną historii lotnictwa i fascynuje ludzi na całym świecie. To obecnie największy sterowiec na świecie. Ma 75 m długości. Jego prędkość przelotowa wynosi ok. 100 km/h (maks. 125 km/h)​. Maksymalna wysokość lotu - 3000 m n.p.m., normalna wysokość przelotowa ok. 300 m nad powierzchnią ziemi. W Zeppelinie stosowany jesT niepalny gaz - hel.

Organizatorem przelotów na południu Polski jest firma ZF - światowy lider rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, tworzonych m.in. w centrach inżynieryjnych i zakładach produkcyjnych w Polsce. Akcja związana jest z promowaniem przez firmę ZF globalnej strategii rozwoju mobilności nowej generacji „Next Generation Mobility. NOW”.

Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12.09), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14.09) oraz Wrocławiem (15-16.09).

We wtorek (14.09) sterowiec dwukrotnie pojawi się nad Bielskiem-Białą i Czechowicami – Dziedzicami. Najpierw ok. godz. 11:00 – 11:30, a później po południu ok. 15:30 -16:00.
INFORMACJA PRASOWA

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy