reklama

Poślizg na budowie Galerii Andrychów [FOTO]

Gospodarka, Wiadomości, 10.09.2021 09:00,
Miała być gotowa w trzecim kwartale tego roku, ale to już nieaktualne. Małe są szanse, że również również w październiku (jak zapowiadano niedawno) potężna Galeria Andrychów zostanie otwarta.
Poślizg na budowie Galerii Andrychów [FOTO]
Zakres prac jest bowiem ogromny, a przypomnimy, że budowa rozpoczęła się zaledwie w październiku zeszłego roku. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że obiekt zostanie otwarty listopadzie lub w grudniu tego roku.


Galeria Andrychów to będzie zdecydowanie największy obiekt handlowy w regionie. Na ponad 24 tys. m2w galerii znajdować się ponad 30 sklepów. Największy to Leroy Merlin. Ponadto w galerii będą zlokalizowane m.in.: Lidl, CCC, SMYK, Rossmann, Media Expert, Martes Sport, Jysk, KiK, Sinsay, House, Cropp, Deichmann, Divers, Pepco, Dealz, Hebe, Komfort, Empik. Parking ma pomieścić 650 samochodów.

Aktualnie oprócz prac przy budowie pawilonów handlowych, trwa także budowa zjazdu z ulicy Krakowskiej, w rejonie skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką. Docelowo wybudowana zostanie droga wzdłuż galerii - do ulicy Przemysłowej. Inwestor ciągle nie ma natomiast pozwolenia na budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Biała Droga z Krakowską.

Inwestorami budowy Galerii Andrychów są firmy Acteeum Group i Equilis Europe. Generalnym wykonawcą Galerii Andrychów jest firma Karmar S.A

foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 12.09.2021 13:15

Jeszcze 2000+ dla każdego osiedlającego się w Andrychowie na koszt podatników od naszej rady miasta, oraz zarządzenie burmistrza, że w Wieprzówce ma płynąć miód, a w Targaniczance mleko i Żarkadia się ziści. A schodząc na ziemię i wracając do Żakolandii dwa linki do przemyśleń o naszej realnej sytuacji...

ƅarte, 11.09.2021 23:36

I zamiast Andrychowa będzie Arkadia.

FeelFree, 11.09.2021 21:57

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! - świetny pomysł ! Proponuję przenieść tam też szkoły i przedszkola. Skończą się kłopoty gminy z remontami, rodzicami, łączeniem szkół przez likwidację, z proboszczami. Koszty będą niższe, a rodzice w końcu będą po ludzku mogli wjechać pod szkołę/przedszkole i zaparkować bez problemu samochód, znikną obwody szkół bo będzie tylko jeden słuszny. Tam również powinien być przeniesiony ZGK z punktem selektywnej zbiórki odpadów i możliwością zwiezienie "gabarytów" bo tydzień na odbiór czekałem, moglibyśmy takie rzeczy przy okazji zakupów załatwiać. I ten najważniejszy -jak twierdzi tomekx - budynek w mieście czyli pałac powinien tam właśnie zostać odbudowany, wyjdzie taniej niż remont i mogliby tam burmistrze zamieszkać nadzorować to wszystko. Będzie cacy... Aha jeszcze Burger King bo nie ma w okolicy i dworzec autobusowy przenieść, aby rozwiązać problem korków ;-)

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 11.09.2021 08:18

Właśnie będzie miej korków bo 650 samochodów zaparkuje pod galeria i nie bedzie jezdzic po miescie od sklepu do sklepu, tylko wszystko kupi w jednym miejscu. Proponuje jeszcze Poczte, Policje, Urzad Miasta, Urzad komunikacji, i jakis Bank tam przeniesc i bedzie cacy

oshin22, 10.09.2021 08:53

Andrychów na tej galerii nie zyska nic prócz dodatkowych korków w i tak full zakorkowanym mieście. Ciekaw jestem jakich "argumentów" użyli inwestorzy w stosunku do niektórych decydentów. Naiwniaki uwierzyły w rondo (cytując klasyka tego forum) buu.... huu... ha... haaa.... oj .... haaa... ha... ha ;-)