reklama
reklama

Niecodzienna msza. Tuż pod wierzchołkiem Babiej Góry

MAGAZYN, Wiadomości, 10.09.2021 08:10, eł

Każdy może wziąć w niej udział. Jeśli zechce wyjść na Diablak.

Niecodzienna msza. Tuż pod wierzchołkiem Babiej Góry

To taka doroczna tradycja. W najbliższą niedzielę (12 września) w samo południe na Babiej Górze odprawiona zostanie polowa msza święta w intencji ludzi gór, organizowana z inicjatywy ratowników sekcji babiogórskiej Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tuż pod wierzchołkiem Babiej Góry, w skalnej niszy, znajduje się statuetka Najświętszej Marii Panny. Ta mała kapliczka powstała w sierpniu 1984 roku, jako wotum dziękczynne za ocalenie ciężko rannego w zamachu Jana Pawła II. Inicjatorami i fundatorami jej założenia byli ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z sekcji babiogórskiej. Od tamtego czasu co roku odbywają się tam nabożeństwa za ratowników, turystów i pracowników schronisk.

Foto: GOPR Beskidy

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy