reklama

Mieszkańcy piją niezdrową wodę?

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.09.2021 20:20, DK
Ciąg dalszy zawirowań wokół wody w Rzykach
Mieszkańcy piją niezdrową wodę?
W piątek (3.09) odwiedziliśmy osiedle Hatale w Rzykach Praciakach, gdzie mieszkańcy od lat zmagają się z problemem braku wody i jej jakością.

O sytuacji dowiecie się więcej w artykule: Praciaki bez wody. "Żyjemy jak w średniowieczu"

Po obejrzeniu naszego materiału, jeden z mieszkańców Rzyk skontaktował się z mamNewsa.pl. Pokazał nam pismo, jakie otrzymał w sierpniu od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wadowicach [foto pismo], w którym stwierdzono, że woda pobrana do badań nie spełnia aktualnie norm określonych przepisami prawa, określonych dokładnie z rozporządzeniu ministra zdrowia.

Problem istnieje od lat i nic nie wskazuje na to, żeby mieszkańcy nie tylko mieli ciągły dostęp do wody, ale co najważniejsze do wody czystej.

Odwiedziliśmy budynek mieszkalny pana Arkadiusza, który pokazał nam jak bardzo zanieczyszczona woda dociera do mieszkańców.

Zobaczcie nasz materiał


Do tematu powrócimy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 06.09.2021 22:34

Szkoda , ze nie dał znać do urzędu gminy, bo jak zapewnia pani Agnieszka: OD RAZU SPRAWA JEST ZAŁATWIANA :) . Mieszkańcy Rzyk nie martwcie się już za chwile będziecie mogli iść na spacer na Pańska Górę ( bo urząd rozszerza do niej dostęp) albo zobaczyć staw pełen wody - do wyboru. A na poważnie . Zajęci swoimi sprawami nie wiedzą nic o problemach mieszkańców. NIESTETY.

NIE bo NIE, 06.09.2021 21:47

Brawo dla Pana! W tej "spółce kolesiostwa" od lat dzieją się dziwne rzeczy. Proponuje zawiadomić odpowiednie służby, CBA, Policję , prześwietlić dokładnie finanse spółki przepływy pieniędzy. Brawa że w końcu ktoś się odezwał i zareagował. Z wyrazami szacunku dla Pan.