reklama

Praciaki bez wody. "Żyjemy jak w średniowieczu"

, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 05.09.2021 17:40,
Mieszkańcy od lat zmagają się z problemem braku wody.
Praciaki bez wody.

W piątek (3.09) odwiedziliśmy osiedle Hatale w Rzykach Praciakach, gdzie mieszkańcy od lat zmagają się z problemem braku wody.

Problem istnieje od lat i związany jest z ujęciami wody. W trakcie intensywnych opadów deszczu, kiedy woda jest mocno zabrudzona pracownicy Spółki wodnej nr1 w Rzykach muszą zamykać zasuwę, aby do zbiorników nie docierała zabrudzona woda, której użytkowany sprzęt nie przefiltruje. Wtedy to mieszkańcy osiedla Hatale oraz niżej położonych zabudowań, nie mają wody nawet przez kilka dni.

- Żyjemy jak w średniowieczu. Najgorsze jest to, że woda zostaje „zakręcona” w momencie, więc ciężko jest umyć włosy i mieć pewność, że nie skończymy z pianą na głowie. Bywały takie miesiące, że wody nie było przez 5,6 czasami nawet 7dn - mówi nam jedna ze zbulwersowanych mieszkanek osiedla Hatale.

Interweniowaliśmy w tej sprawie u Sołtys Rzyk p. Zofii Moskwik, u prezesa Spółki Wodnej nr1 oraz u wiceburmistrza Andrychowa Wojciecha Polaka.

Zobaczcie nasz materiał.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 05.09.2021 18:35

rzekmy andrychowianinie - to nie o ogólnopolskiej polityce tylko o gminie Andrychów. Jeśli tak podchodzić do tematu to najważniejsze że jest na pensję dla burmistrza Żaka i jego dwóch zastępców. Tak dwóch. Pytanie - czemu interweniowali Państwo u wiceburmistrza a nie burmistra Żaka? Czy p. Żak był na urlopie? W zagranicznej delegacji? Z innego powodu jego o problemy nie pytacie?

andrychowianin1, 05.09.2021 18:03

Najważniejsze że są pieniądze na podwyżki dla polityków PIS