reklama
reklama

Wybudują trzy nowe bloki. Będzie w nich około stu mieszkań

Gospodarka, Wiadomości, 10.11.2023 09:52, eł

Mają mieć powierzchnię od 35 do 65 m kw.

Wybudują trzy nowe bloki. Będzie w nich około stu mieszkań

Aż 22 firmy ubiegały się o możliwość zaprojektowania trzech nowych bloków mieszkalnych w Suchej Beskidzkiej. Rozrzut cen był ogromny, ale dzięki temu, że ofert wpłynęło tak wiele, bez trudu udało się wybrać najkorzystniejszą. Wykonawca ma opracować całą dokumentację projektową w ciągu 8 miesięcy.

Na cud zakrawa zdobycie mieszkania w Suchej Beskidzkiej. W biurach obrotu nieruchomościami rzadko pojawiają się oferty sprzedaży lokum w tym mieście. Nie lepiej wygląda sytuacja z lokalami mieszkalnymi na wynajem. Zdecydowanie łatwiej jest nabyć tam dom, aczkolwiek wiąże się to ze znacznie większymi kosztami. Dlatego burmistrz Suchej Beskidzkiej Stanisław Lichosyt już od dłuższego czasu mówił o potrzebie budowy nowych bloków w Suchej Beskidzkiej. Od słów przeszedł do czynów. We wrześniu ogłosił przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla trzech budynków wielorodzinnych, które mają zostać ulokowane na terenie po dawnym, od lat nieistniejącym tartaku.

Oferty złożyły aż 22 pracownie architektoniczne. Rozrzut proponowanych przez nie cen okazał się zaskakująco duży. Najtańsza wyniosła 232,5 tys. zł, a najdroższa ponad 1,5 mln zł! Po przeanalizowaniu wszystkich ofert wybrano taką, która wprawdzie ma cenę trochę wyższą od najniższej, ale za to krótszy czas realizacji. Opiewa ona na kwotę 239,2 tys. zł. Złożyła ją Pracownia Projektowa PIK Anny i Macieja Pindurów z Żor. Wykonawca deklaruje, iż przygotuje całą dokumentację projektową i pozyska pozwolenie na budowę w ciągu 8 miesięcy. Inni proponowali czas dłuższy o miesiąc, dwa, trzy, a nawet cztery.

Nowe budynki mają być blokami komunalnymi, z lokalami na wynajem, a nie na sprzedaż. Nie będą jednak przeznaczone wyłącznie dla osób już mieszkających w Suchej Beskidzkiej. Powstaną między innymi po to, by przyciągnąć do miasta więcej ludzi. W blokach będzie w sumie około stu mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Najmniejsze mają mieć powierzchnię 35-40 m kw., średnie 45-50 m kw., a największe 60-65 m kw. Projekt będzie obejmował również zagospodarowanie terenu wokół budynków, między innymi budowę parkingów i ogrodzenia.


Foto: Google Maps

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy