reklama

Problem z przebudową ulicy w Zagórniku. Przetarg został unieważniony

Gospodarka, Wiadomości, 07.11.2023 15:53, eł

Ofert było kilka, ale wszystkie zbyt drogie.

Problem z przebudową ulicy w Zagórniku. Przetarg został unieważniony

Nie mamy dobrych wiadomości dla mieszkańców Zagórnika, którzy czekają na przebudowę ulicy Inwałdzkiej w swojej miejscowości. W Urzędzie Miejskim w Andrychowie zapadła decyzja o tym, by unieważnić przetarg na realizację tej inwestycji. Ofert nie brakowało, ale wszystkie opiewały na zbyt wysokie kwoty.

Przebudowa ulicy Inwałdzkiej to spore przedsięwzięcie, które ma obejmować nie tylko wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni jezdni, ale także między innymi budowę chodnika, kanalizacji deszczowej, sieci oświetlenia ulicznego, kanału technologicznego wraz ze studzienkami etc. Władze Andrychowa zmierzają wydać na ten cel 4,6 mln zł. Ale firmy budowlane, które złożyły oferty w przetargu, wyceniły to zadanie na znacznie wyższe kwoty, które sięgają od blisko 5,6 mln zł do 8,4 mln zł!

O przebudowę ulicy ubiegało się w sumie sześciu wykonawców. Ostatecznie jednak z żadnym z nich nie zostanie podpisana umowa. W magistracie zadecydowano o unieważnieniu postępowania przetargowego, ponieważ „zamawiający po zbadaniu swoich możliwości finansowych ustalił, iż na chwilę obecną nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie tego zamówienia do wysokości oferty z najniższą ceną”.

Niewykluczone, że przetarg zostanie ogłoszony ponownie, ale niewielkie są szanse na to, by jego wynik okazał się dużo bardziej korzystny dla gminy.


Foto: Google Street View

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Jarek, 07.11.2023 20:09

Ale grube pieniądze na stawy Anteckiego są