reklama

Gmina chciała sprzedać dom z lokatorami. Nieruchomość mógł kupić ktokolwiek

Gospodarka, Wiadomości, 09.11.2023 08:42, eł
Dla mieszkającej w nim rodziny sprawa skończyła się jednak pomyślnie.
Gmina chciała sprzedać dom z lokatorami. Nieruchomość mógł kupić ktokolwiek

W ubiegłym miesiącu andrychowska gmina ogłosiła przetarg na sprzedaż domu jednorodzinnego, znajdującego się przy ulicy Tkackiej w Andrychowie. Sprawa była o tyle nietypowa, że w budynku mieszkają trzy osoby, które bynajmniej nie planowały wyprowadzki z niego. Dzisiaj odbyła się licytacja nieruchomości. Kto ją wygrał?

Trzyosobowa rodzina, która mieszka we wspomnianym domu i jest w nim zameldowana, już od dłuższego czasu nie miała do niego żadnego tytułu prawnego. Choć lokatorom wypowiedziano umowę najmu, oni nie wyprowadzili się z budynku i nie wykazywali żadnej chęci, by to uczynić. Mało tego – nadal regularnie pokrywali wszystkie opłaty i dbali o utrzymanie domu w dobrym stanie technicznym. Na własną rękę dokonywali remontów oraz pielęgnowali ogród. I deklarowali, że chcą nabyć nieruchomość.

W związku z tym cztery miesiące temu radni przegłosowali uchwałę o zbyciu tego domu. „Podkreślić jednakże należy, że na sprzedaż ogłoszony zostanie przetarg, ponieważ w świetle regulacji prawnych osobom zamieszkującym w budynku nie przysługuje ustawowe pierwszeństwo w nabyciu lokalu, gdyż nie posiadają one umowy najmu zawartej na czas nieoznaczony” - czytamy w informacji wprowadzającej do wspomnianej uchwały.

I tak się też stało. Ogłoszony został przetarg, do którego mógł przystąpić każdy zainteresowany. Wystarczyło, że wpłaci wadium i 8 listopada weźmie udział w licytacji. Ale najwyraźniej nikt nie kwapił się do tego, by kupić nieruchomość z lokatorami. Do przetargu przystąpiła tylko jedna z osób mieszkających już w tym budynku. Cenę wywoławczą, wynoszącą 295 tys. zł przebiła o 2 950 zł.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy