reklama

Rozbudowa szpitala jeszcze w zawieszeniu. Przetarg został wydłużony

Gospodarka, Wiadomości, 08.03.2022 11:05, eł
W planach jest utworzenie dwóch nowych kondygnacji.
Rozbudowa szpitala jeszcze w zawieszeniu. Przetarg został wydłużony

Wciąż jeszcze nie wiadomo, jaka firma zajmie się rozbudową pawilonu E szpitala w Wadowicach. Wprawdzie pierwotnie potencjalni wykonawcy mieli czas na składanie ofert do 10 lutego, ale termin ten został wydłużony o miesiąc.

Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach podjęła taką decyzję po licznych zapytaniach, które napływały w związku z postępowaniem przetargowym. W takiej sytuacji trzeba było zmodyfikować i uzupełnić informacje dla firm zainteresowanych złożeniem swoich ofert. Nowy termin ich składania to 10 marca. Potencjalni wykonawcy mają na to czas do godz. 10.00 tego dnia.

Wedle założeń, rozbudowa ma potrwać do końca listopada przyszłego roku. Jej koszty szacowane są na nieco ponad 30 mln zł. Jak już pisaliśmy, pawilon E zyska dwie nowe kondygnacje. Obecnie jest ich pięć.

Na szóstej ma się znaleźć ośrodek szybkiej diagnostyki i terapii krótkoterminowej. W planach jest przeniesienie tam pracowni diagnostyki kardiologicznej, endoskopii i USG. Na tym piętrze mają też być wykonywane zabiegi chirurgii jednodniowej, czyli takiej, która nie wymaga długotrwałej hospitalizacji. Po ich przeprowadzeniu pacjenci są wypisywani do domu zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.

Z kolei na siódmą kondygnację przeniesione zostaną obydwa oddziały chorób wewnętrznych, z których każdy znajduje się obecnie w innym pawilonie. To umożliwi zdecydowaną poprawę standardu jednego z nich, a także ułatwi opiekę nad chorymi.


Foto: Edyta Łepkowska

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy