reklama
reklama

Rowerem nad Jezioro Mucharskie. Trasa już gotowa i oznakowana

Gospodarka, Wiadomości, 04.01.2024 16:15, eł
Burmistrz zachęca do przejażdżki przed powrotem zimy.
Rowerem nad Jezioro Mucharskie. Trasa już gotowa i oznakowana

Gotowy jest już nowy odcinek trasy rowerowej Velo Skawa, która docelowo ma mieć 126 km długości i prowadzić przez kilka powiatów. Na razie powstały fragmenty wiodące przez znaczną część Wadowic i okoliczne miejscowości. Najnowszym, niedawno wybudowanym, można dojechać z miasta nad Jezioro Mucharskie.

Prowadzi on od brzegu potoku Ponikiewka w Jaroszowicach Zbywaczówce do zapory w Świnnej Porębie. Dzięki niemu można dotrzeć rowerem nad jezioro, omijając ruchliwą drogę krajową nr 28. Ten odcinek trasy Velo Skawa ma 2,5 km długości, a jego budowa kosztowała ponad 4,6 mln zł. Dlatego tak dużo, że w ramach inwestycji powstała też kładka dla jednośladów nad Ponikiewką.

- Ostatnie dni o wiele bardziej sprzyjały rowerzystom niż narciarzom, toteż nowy odcinek Velo Skawa do Jeziora Mucharskiego cieszył się dużo większą popularnością od okolicznych stoków narciarskich. Jeśli chcielibyście przetestować trasę przed powrotem zimy, to spieszcie się, bo w przyszłym tygodniu zapowiadają przymrozki i opady śniegu – zachęca burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Velo Skawa ma mieć 126 km długości i będzie łączyła Suchą Beskidzką z miejscowością Hutki w powiecie olkuskim. Na razie istnieją jednak tylko jej odcinki w Wadowicach i okolicach. Oprócz tego najnowszego jest jeszcze 3-kilometrowy fragment od potoku Ponikiewka do stadionu MKS Skawa w Wadowicach oraz długi na 1,2 km odcinek wzdłuż nowej drogi w tym mieście, ciągnącej się za zabudowaniami firmy Maspex. Następny, który powstanie, będzie znacznie dłuższy i połączy Wadowice z Podolszem w gminie Zator.
Foto: UW w Wadowicach

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy