reklama
reklama

Odszedł znany ginekolog położnik [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 04.01.2024 13:30, eł
To ogromna strata dla jego pacjentek. Zmarł ceniony lekarz ginekolog Andrzej Gilowski.
Odszedł znany ginekolog położnik [AKTUALIZACJA]

Dotarła do nas smutna wiadomość. We wtorek (2 stycznia) zmarł ceniony lekarz ginekolog Andrzej Gilowski, były ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Miał 64 lata. Do końca prowadził prywatną praktykę lekarską.

Doktor nauk medycznych Andrzej Gilowski był lekarzem bardzo oddanym swojej pracy, znanym z tego, że dbał nie tylko o podnoszenie swoich kwalifikacji, ale przede wszystkim o dobro pacjentek. W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych i ciepłych opinii na jego temat.

Fantastyczny lekarz! Uprzejmy, delikatny i - co najważniejsze - profesjonalny. Miałam wadę macicy, tylko on zaproponował operację, po której będę mogła donosić ciążę, inni lekarze mówili: „Trzeba próbować, kiedyś się uda donosić”. Teraz staramy się o dzidziusia, dr Gilowski przez dwa tygodnie co dwa, trzy dni robił mi USG i obserwował jak rozwijają się jajeczka i jak przechodzi owulacja. Jaki inny lekarz tak dba o swoje pacjentki?” - napisała o nim pani Izabela.

Godny zaufania, podczas wizyty czuć, że ma czas dla pacjenta. Cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Prowadzi moją ciążę i jako jedyny wykrył u mnie wadę macicy (przed moim zajściem w ciążę inny ginekolog nic nie zauważył)” - zachwalała go inna internautka, a kolejna dodała: „Zawsze znajdzie czas w nagłych przypadkach. Nie traktuje pacjentki bezosobowo, stara się wszystko powoli wytłumaczyć. Nie owija w bawełnę. Zawsze można liczyć na szczerą i rzeczową opinię.”

Delikatny i spokojny, przy wizycie czułam się bardzo komfortowo. Prowadził całą moją ciążę, dał mi numer prywatnego telefonu, na wypadek, gdyby działo się coś niepokojącego. Z czystym sumieniem go polecam” - napisała jeszcze inna z jego pacjentek.


xxx

Specjalne kondolencje wystosowali pracownicy ZZOZ Wadowice:

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 2 stycznia 2024 roku odszedł nasz wieloletni Współpracownik i Przyjaciel dr n. med. Andrzej Gilowski – specjalista w zakresie położnictwa i ginekologii. W naszym Szpitalu pracował od 1 października 1998 roku, natomiast od 14 marca 2002 roku do 31 lipca 2019 roku pełnił funkcję Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Od 2019 roku pracował w oddziale jako lekarz ginekolog. Oddany Pacjentkom człowiek czynu, który z niezwykłą starannością wypełniał swoje obowiązki. W naszej pamięci pozostanie zawsze ciepłym i życzliwym kolegą. Jako lekarz i Ordynator stale dawał swoim współpracownikom wsparcie, a Pacjentkom poczucie bezpieczeństwa i troskliwej opieki.

W trudnych sytuacjach potrafił zachować zimną krew i wykazać się dużym opanowaniem. Był położnikiem z intuicją, który swą wiedzą dzielił się z początkującymi lekarzami. Wyszkolił wielu młodych specjalistów, dla których był dużym autorytetem. Przez współpracowników wspominany, jako bardzo zdyscyplinowany, skrupulatny, dobrze zorganizowany lekarz, jednocześnie z ogromnym szacunkiem do Pacjentek i personelu.

Dr n. med. Andrzej Gilowski ukończył Akademię Medyczną im. Mikołaja Kopernika w Krakowie uzyskując tytuł lekarza w dniu 16 lutego 1985 roku. Natomiast 5 maja 1995 roku uzyskał tytuł specjalisty II stopnia w dziedzinie położnictwa i ginekologii. Rozwijając swoje kompetencje 25 września 2014 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.

Był człowiekiem niezwykle ambitnym, nieustannie poszerzającym swej kwalifikacje. Swą wiedzę i doświadczenie chętnie przekazywał innym.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.
Doktorze, Andrzeju będzie nam Ciebie bardzo brakowało.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy