reklama
reklama

Zator promuje się filmem. Zobaczcie, jak zachęca turystów do przyjazdu

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.01.2024 13:46, eł
Nakręcił go z tej samej puli pieniędzy której część przeznaczył na zakup figurek karpi.
Zator promuje się filmem. Zobaczcie, jak zachęca turystów do przyjazdu

W 2022 roku gmina Zator została laureatem konkursu Turystyczne Skarby Małopolski (w kategorii „Miejsce z klimatem”) i zdobyła w nagrodę wsparcie finansowe na działania związane z promocją gminy. Pozyskane 100 tys. zł wykorzystała między innymi na odlane z brązu figurki karpi, które stanęły w różnych miejscach miasta. Nakręciła też film promocyjny.

O wzorowanych na wrocławskich krasnalach figurkach karpi, które mają stać się nową atrakcją Zatora, pisaliśmy już tutaj. Zakup odlanych z brązu rzeźb nie pochłonął jednak całej kwoty wygranej w konkursie Turystyczne Skarby Małopolski. Część pieniędzy przeznaczono również na mural przy ulicy Stromej, który obrazem „opowiada” historię Zatora, a także na film promujący gminę.

Ma on zachęcić turystów, by przyjeżdżali tam na wypoczynek. Materiał skupia się na walorach przyrodniczych, rozrywkowych i kulinarnych gminy. Zachęca do skosztowania tamtejszych produktów regionalnych, odwiedzenia zatorskich parków rozrywki i łowisk, w jednym z których złowiono monstrualnego karpia o wadze 25 kilogramów!


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy