reklama
reklama

Prace idą jak burza. Powstaje kolejna sieciówka z jedzeniem

Gospodarka, Wiadomości, 07.09.2023 20:23, eł
A jeszcze niedawno stał tam stary pasaż handlowy...
Prace idą jak burza. Powstaje kolejna sieciówka z jedzeniem

Błyskawicznie zmienia się krajobraz centrum Andrychowa. W trzeciej dekadzie maja przy ulicy Krakowskiej, w sąsiedztwie mostu nad Wieprzówką ruszyła rozbiórka dawnej hali fabrycznej, która służyła później jako pasaż handlowy. W lipcu na tym terenie rozpoczęła się budowa nowego budynku. Teraz obiekt ma już drzwi i okna.

To pierwszy z dwóch nowych budynków, które mają tam powstać. Będzie w nim działał bar szybkiej obsługi KFC. Na razie najbliższy Andrychowa lokal tej popularnej amerykańskiej sieci znajduje się w Wadowicach. W mieście nad Wieprzówką funkcjonuje natomiast bar innej znanej sieci fast food – McDonald's, który cieszy się powodzeniem bez porównania większym niż mogłyby usprawiedliwiać walory serwowanego w nim jedzenia. Niewykluczone, że i KFC znajdzie w tych okolicach zagorzałych zwolenników. Inwestor – spółka T-L 2 INVEST z Krakowa - nie ujawnia na razie przewidywanego terminu otwarcia lokalu.

W drugim obiekcie, którego budowa jeszcze się nie rozpoczęła, będzie funkcjonowało niewielkie centrum handlowe Andrychowia. Mają w nim działać trzy sklepy -popularna sieciówka Pepco, RTV Euro AGD oraz nowość w Andrychowie – drogeria dm. To niemiecka sieć, która weszła do Polski dopiero w 2022 roku i ma stanowić główną konkurencję dla Rossmana.

Na ekspansję sieciówek w Andrychowie z niepokojem patrzą właściciele mniejszych lokalnych firm, także tych z branży gastronomicznej. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wiele małych sklepów zniknęło już z rynku. W mieście jest coraz więcej lokali do wynajęcia. Podobnie wygląda krajobraz handlowy także w innych miastach - Wadowicach czy Kętach, gdzie także sieci wypychają lokalne firmy.Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 08.09.2023 09:59

I będą kubełki kurczaków czyli najgorszego mięsa na rynku.

Jank Chanowski, 07.09.2023 23:19

Który raz znów o tym samym, dajcie im wybudować to KFC ;)