reklama

Można śmigać po zmodernizowanej dróżce rowerowej

, Gospodarka, Wiadomości, 24.10.2021 08:45, eł

Ma 3 metry szerokości i 3 kilometry długości.

Można śmigać po zmodernizowanej dróżce rowerowej

Gotowa jest już dróżka rowerowa z Wadowic do Jaroszowic-Zbywaczówki, na której przez ostatnie dwa miesiące trwały prace modernizacyjne. Ścieżka, do niedawna pokryta nawierzchnią z tłucznia, została wyasfaltowana.

- Nowa, szeroka na trzy metry trasa już teraz prezentuje się wyśmienicie, a będzie prezentować się jeszcze lepiej, bo to jeszcze nie koniec. W najbliższych dniach wzdłuż całej ścieżki zamontujemy po 14 ławek, koszy na śmieci i stojaków rowerowych. Dokończymy też oczywiście malowanie pasów – z zadowoleniem informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Wyremontowana dróżka ma około 3 km długości i powstała w miejscu rozebranego odcinka linii kolejowej 103, prowadzącego z Wadowic do Skawiec. Zaczyna się w sąsiedztwie stadionu MKS Skawa, a kończy na brzegu potoku Ponikiewka.

W przyszłości ma ona stanowić fragment znacznie dłuższej trasy rowerowej VeloSkawa, która połączy miejscowość Hutki w powiecie olkuskim z Suchą Beskidzką. Na przyszły rok zaplanowano budowę kolejnego jej odcinka – zaczynającego się na drugim brzegu Ponikiewki i wiodącego do zapory w Świnnej Porębie. Będzie on miał 2,5 km długości i również poprowadzi w śladzie nieistniejącego już toru kolejowego. Powstanie też mostek nad Ponikiewką, który połączy oba odcinki trasy.


Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 24.10.2021 08:33

Pochwalcie się jak zrobicie nie 3 a 30 km ścieżki rowerowej.