reklama

Mieszkania komunalne na sprzedaż za 15 % wartości. Można już składać wnioski

Gospodarka, Wiadomości, 12.09.2023 12:05, eł
To prawie jak za darmo.
Mieszkania komunalne na sprzedaż za 15 % wartości. Można już składać wnioski

Jak już informowaliśmy, ponad dwa miesiące temu Rada Miejska w Kętach podjęła uchwałę, na mocy której najemcy mieszkań komunalnych w tym mieście mogą je nabyć z bonifikatą, która wynosi aż 85 % ich wartości. Teraz zainteresowani ich wykupem mogą już składać wnioski.

Oferta dotyczy wyłącznie lokali w tych budynkach, które są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe. Takich mieszkań jest dokładnie 217. Znajdują się one w budynkach pod adresami: os. Kościuszki 1, 2 i 4, Królickiego 1, 2, 3, 5, 6, 7 i 8, Hutnika 2, Sikorskiego 2 i 3, Wyszyńskiego 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 i 15, 700-lecia 11 oraz Batalionów Chłopskich 1, 2 i 3.

Aby dostać 85-procentową zniżkę, wniosek o wykup lokalu trzeba złożyć do końca czerwca 2025 roku, a nabywca musi zapłacić całą kwotę jednorazowo, najpóźniej w dniu zawarcia umowy notarialnej przenoszącej własność mieszkania.

Wartość każdego lokalu zostanie określona dopiero po złożeniu wniosku, na podstawie odrębnego operatu szacunkowego sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. Więcej informacji na ten temat można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami kęckiego magistratu. Na jego stronie internetowej (tutaj) dostępny jest formularz wniosku o nabycie mieszkania.


Foto: Pexels

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy