reklama
reklama

Mieszkańcom nie przeszkadzają nocne hałasy? Podpisów pod petycją jest niewiele

MAGAZYN, Wiadomości, 08.09.2023 20:00, eł
Mieszkańcom nie przeszkadzają nocne hałasy? Podpisów pod petycją jest niewiele

Jak już pisaliśmy, wadowicki radny Mateusz Klinowski walczy o spokojny sen dla mieszkańców miasta. Chodzi mu o wprowadzenie takich ograniczeń i kontroli, żeby miłośnikom pojazdów z ryczącymi silnikami uniemożliwić nocne rajdy po Wadowicach. Napisał w tej sprawie petycję do władz miasta, którą każdy chętny może podpisać przez Internet. Ale, jak dotąd, niewiele osób to zrobiło.

W ostatnich miesiącach mieszkańcy Wadowic i okolic doświadczają uporczywego hałasu w godzinach wieczornych i nocnych. Na odcinkach ulic: Lwowska, Poprzeczna, Fatimska, Putka, jak również wokół rynku właściwie każdego wieczora odbywają się rajdy i popisy kierowców w każdym wieku. Uczestniczą w nich skutery, motory i samochody z przerobionymi silnikami i układami wydechowymi. Rajdy potrafią trwać nawet do późna w nocy. Kierujący tymi pojazdami nie tylko przekraczają dozwolone prędkości, ale przede wszystkim celowo emitują hałas, który uniemożliwia odpoczynek tysiącom mieszkańców, straszy dzieci oraz wrażliwe na huk i hałas zwierzęta” - napisał w treści petycji Mateusz Klinowski.

Ale jakoś nie widać tych tysięcy osób, które tak męczą nocne hałasy, że pragną jak najszybciej je ukrócić. W chwili, gdy pisaliśmy te słowa, pod petycją było niewiele ponad 70 podpisów.

Mateusz Klinowski apeluje w niej między innymi o to, by ograniczyć dozwoloną prędkość na niektórych ulicach w centrum miasta do 30 km/h, a także wprowadzić w bezpośrednim sąsiedztwie rynku zakaz poruszania się motocykli (przynajmniej w godzinach wieczornych i nocnych). Chce również, aby umieścić na jezdniach pasy wibracyjne i inne elementy, które zniechęcą kierowców do rozwijania nadmiernych prędkości. Inny jego pomysł to wprowadzenie w porozumieniu z policją kontroli pojazdów wjeżdżających wieczorami na teren Wadowic, w szczególności pod kątem emitowanego przez układ napędowy hałasu.

Petycja dostępna jest tutaj.


Foto: Pexels

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 09.09.2023 07:17

Wczoraj tam pojeździłem moim 39 letnim maluchem i ludzie klaskali a nie którym poleciała łezka z oka. Hasał był ale emocję jakie wywołałem bezcenne.