reklama
reklama

Oficjalny komunikat dyrekcji szpitala o zmianach w funkcjonowaniu SOR-u

MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2024 12:29,
Gdzie indziej znajduje się teraz wejście do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i podjazd dla karetek.
Oficjalny komunikat dyrekcji szpitala o zmianach w funkcjonowaniu SOR-u


Jak już pisaliśmy (tutaj), rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wadowicach. Wiąże się to ze zmianami w jego funkcjonowaniu. Dyrekcja Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach dzisiaj (9 maja) oficjalnie o nich o poinformowała. Publikujemy komunikat, jaki zamieściła na stronie internetowej szpitala:

W związku z rozpoczęciem realizacji inwestycji pn. „Przebudowa i doposażenie szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) i pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w ZZOZ Wadowice” finansowanego ze środków budżetu państwa – Funduszu Medycznego w ramach programu inwestycyjnego pod nazwą „Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych” z dniem 9 maja 2024 roku nastąpi czasowa zmiana organizacji funkcjonowania SOR Szpitala im. Św. Jana Pawła II w Wadowicach. Zmiany organizacji dotyczyć będą m.in. ścieżek ruchu pacjenta oraz zmiany miejsc podjazdu dla Zespołów Ratownictwa Medycznego.

Podjazd dla karetek znajdować się będzie przed wejściem głównym do budynku szpitala. Pacjenci, którzy samodzielnie udadzą się na SOR, proszeni są o wchodzenie wejściem głównym do szpitala i kierowanie się odpowiednio oznaczonymi ścieżkami ruchu lub skorzystanie z pomocy personelu obsługującego portiernię. W trosce o bezpieczeństwo pacjentów cała trasa, jaką należy przejść, została odpowiednio oznaczona.

Uprzejmie prosimy wszystkich, którzy udają się do SOR, o zwracanie uwagi na odpowiednie oznaczenia. Zachęcamy również do korzystania z pomocy personelu portierni szpitala znajdującej się zaraz przy wejściu głównym, który pokieruje Państwa w odpowiednie miejsce.

Zapewniamy, że powyższe zmiany nie wpłyną na zabezpieczanie pomocy i opieki medycznej dla pacjentów SOR. Jednoczenie informujemy, że wszystkie obszary działania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wynikające z §5 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego (Dz.U. 2024.336.t.j.) zostają zachowane.

Ponadto pragniemy podkreślić, że do pomocy w obsłudze i transporcie Pacjentów został zatrudniony dodatkowy personel, który będzie stanowić wsparcie dla podstawowego zespołu.

Informujemy również, że zmiany związane z inwestycją mają charakter przejściowy, a powrót do poprzedniej organizacji funkcjonowania SOR planowany jest pod koniec bieżącego roku.”

Foto: Edyta Łepkowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy