reklama
reklama

Ile stopni w mieszkaniu to za mało? Prezes spółdzielni ma inne zdanie niż mieszkańcy…

Gospodarka, Wiadomości, 06.01.2023 18:45, eł
Dalszy ciąg tematu, który już poruszaliśmy.
Ile stopni w mieszkaniu to za mało? Prezes spółdzielni ma inne zdanie niż mieszkańcy…

W artykule „Dni są ciepłe, ale w mieszkaniach jest chłodno. Mieszkańcy się irytują” pisaliśmy o niezadowoleniu niektórych osób z osiedla bloków przy ul. Żwirki i Wigury w Andrychowie. Skarżyły się one na zbyt niską – ich zdaniem – temperaturę w pomieszczeniach. Jak się jednak okazuje, mieści się ona w normie zakładanej przez spółdzielnię.

Jeden z naszych czytelników zwracał uwagę, że 19-20,5oC to za mało, by czuć się komfortowo. - Temperatura w mieszkaniu powinna oscylować w granicach 20oC, plus/minus jeden stopień – twierdzi natomiast prezes Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Bogumiła Zacny-Sporysz.

Jej zdaniem, dopiero wtedy, gdy temperatura spada poniżej tych parametrów, można mówić o tym, że jest ona za niska. Wówczas można ten problem zgłosić do spółdzielni i liczyć na to, że fachowiec przyjdzie do mieszkania i sprawdzi, co się dzieje. Wcześniej jednak warto sprawdzić, czy kaloryfery nie są zapowietrzone i zbytnio zasłonięte meblami.

- To wszystko jest olicznikowane i opomiarowane. My wiemy, ile energii cieplnej odbiera każdy budynek. Bloki są zmodernizowane, poocieplane. Ale niektórzy mieszkańcy na własne życzenie mają rozszczelnione okna. Obserwuję kilka budynków koło siedziby spółdzielni. W niektórych mieszkaniach okna są otwarte na okrągło – mówi pani prezes.


Foto: Pixabay


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

annap, 10.01.2023 20:55

Brzydkie bloki z czasów PRL, schody w blokach na Lenartowicza kamienne, stare, brzydkie, popękane. Może by płytki na nich spółdzielnia położyła, to jakiś wygląd by miały? Nikt o to nie dba. Jeszcze mieszkańcy sami muszą dbać o czystość klatek, a czynsz tak wywindowany, jakbyśmy w nowiutkich blokach pachnących mieszkali, wręcz w pałacu. Chyba to jakieś nieporozumienie żeby za taki standard płacić tak ogromne czynsze.

Gość,, , 10.01.2023 17:06

Trzeba działać! Proste!

Gość,, , 10.01.2023 17:04

Wszędzie są grzejniki letnie i nawet zimne choć jeszcze większą stawkę o 1.20 zł za metr płacimy a niżeli na Lenartowicza. Niezwłocznie to trzeba zmienić!! Ogromne kwoty już płacimy i to przez cały rok tak płacimy. No właśnie trzeba sobie zadać to pytanie,,, gdzie idą nasze pieniądze,,, chociaż odpowiedź może wydawać się bardzo prosta i nie ma tu dużo do myślenia.

annap, 09.01.2023 17:40

Dlaczego płacimy cały rok za ogrzewanie ogromne kwoty, a nie za faktyczne zużycie w sezonie grzewczym? To trzeba zmienić! W tym roku grzejniki na Lenartowicza lekko ciepłe, a płacimy jak za zboże. Czy to normalne żeby płacić cały rok, a w sezonie praktycznie nie grzeją? Co się dzieje z naszymi pieniędzmi?

Gość,, , 07.01.2023 17:18

Daje i to sporo, tyle, że to wszystko jest płacone z naszej kieszeni, stawke eksploatacyjna i remontowa ciągle podnoszą a my cicho siedzimy i bulimy tak duże pieniądze, przecież to my jako lokatorzy wszystko i wszystkich opłacamy i jeszcze doszła nam dodatkowo jakas spółka co teraz spółdzielnia pięknie nas wyrolowala. I ciekawe jest to czy tak wszyscy nasi utrzymankowie rzetelnie pracują. Tak dalej być nie może!! Robią z nami co chcą i jak chcą. A po 15 latach raczyli klatki pomalować. Firmę do mycia klatek a po wodę koniczynka, przyszli by do lokatorów, no masakra nastąpiła!!!

Koniczynka, 07.01.2023 16:50

Jeszcze jedno. Ile spółdzielnia daje pieniędzy na zewnętrzną firmę sprzątającą koło bloków????? Jeszcze chcieli wprowadzić mycie klatek przez tą firmę to dopiero byłby Meksyk. Jednym wiadrem by umyli całą klatkę schodową. Dość firm zewnętrznych!!!!!!!

Koniczynka, 07.01.2023 16:47

Cały rok się płaci centralne ogrzewanie, a obecnie tylko powtarzam dwa tygodnie kaloryfery były ciepłe. W nocy są zimne,a ludzie dogrzewają farelkami bo dzieci chorują. Dotyczy to włókniarzy i Lenartowicza. Celowe blokady ciepła są. Ludzie płacą a kaloryfery zimne!!!!!! Pierwszy raz taka sytuacja jest w historii spółdzielni. Czyżby Pani prezes która odchodzi miała gdzieś już mieszkańców????? To za co ludzie płacą??????? Halo pytam się za co???????

Gość,, , 07.01.2023 10:19

Spółdzielnia ze spółka podpisywała umowy czy ram bóg wie co, to teraz oni za to odpowiadają a nie, że mnie nalicza większą stawkę za ogrzewanie i przyślą obliczenia i mam płacić więcej jak inni a na dodatek niczego nie podpisując z jakąś spółka. Pójdę z tym do sądu.

Gość,, , 07.01.2023 10:07

W lipcu była podwyżka za ogrzewanie i teraz następna. A my Nowakowi drożej płacimy za metr o 1.20zl a od spółdzielni ogrzewanie jest tańsze o te różnice. Ja też różnicy nie zapłacę bo jestem lokatorem spółdzielni a nie Nowaka . Dokładnie tak, grzejniki ledwo co ciepłe a nocami nawet całkiem zimne a płacimy ogromne sumy więc i nadpłata będzie ogromna.

Jank Chanowski, 07.01.2023 01:07

Ja mam ustawione w domu 18 stopni i nie narzekam.

Koniczynka, 07.01.2023 00:20

Więc spółdzielnia mieszkaniowa będzie miała ogromne zyski, a mieszkańcy dostaną zwrot zaliczek za centralne ogrzewanie. Bo wszyscy płacą a kaloryfery od września były ciepłe tylko dwa tygodnie!!!!!!!!!!

Koniczynka, 07.01.2023 00:18

Krl@ to się zmieniło że centralne ogrzewanie poszło w górę wciągu roku 200 procent a kaloryfery są zimne!!!!!!! Stan na 6 styczeń 2023r. Godzina 23.18

krl13, 06.01.2023 21:23

Pamiętam lata temu jak chodziłem do kolegi na Żwirki to w zimie mi otwierał w krótkich spodenkach i koszulce, jak się wchodziło na mieszkanie to buchało ciepłem konkretnym. Czy coś się zmieniło oprócz podwyżek?