reklama
reklama

Co powstaje na stadionie? Nowy obiekt będzie kosztował 8 mln zł

Gospodarka, Wiadomości, 06.10.2023 15:28, eł
- To będzie spektakularny obiekt - chwali się burmistrz.
Co powstaje na stadionie? Nowy obiekt będzie kosztował 8 mln zł

Budowa obiektu zaplecza sportowego na stadionie MKS Skawa w Wadowicach zapowiadana była już wtedy, gdy powstawało tam nowe boisko. Teraz inwestycja wreszcie ruszyła. Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński ujawnił właśnie, co dokładnie będzie się mieściło na obydwu kondygnacjach budynku.

Na razie szatnie i łazienki dla sportowców korzystających z obiektów MKS Skawa Wadowice mieszczą się w liczącym sobie około pół wieku obiekcie, który powstał jako zaplecze dla… budujących stadion robotników. Jak więc łatwo się domyślić, warunki w nim pozostawiają sporo do życzenia. W nowym, piętrowym budynku znajdzie się jednak dużo więcej niż tylko pomieszczenia, w których sportowcy będą mogli się odświeżyć i przebrać.

Łączna powierzchnia użytkowa budynku wyniesie prawie 700 m kw. Na parterze ma się mieścić przestronny hol, będą tam też dwie duże szatnie z WC i natryskami (każda na 25 osób) oraz cztery mniejsze, a także pokoje sędziów i trenerów ze wspólną łazienką, ubikacje dla kibiców, kotłownia oraz magazyn na sprzęt.

Piętro to miejsce, gdzie sportowcy będą mogli poćwiczyć. Znajdzie się tam nieźle wyposażona siłownia, a także sala gimnastyczna z drabinkami, podłogą sportową i magazynem na sprzęt. Ale to bynajmniej nie wszystko, co pomieści ta kondygnacja. Będzie tam również sala konferencyjna na 20 osób, zaplecze socjalne z ekspresem do kawy, mikrofalówką i lodówką oraz taras widokowy z miejscami dla widzów i stanowiskami dla komentatorów sportowych.

Budowa budynku zaplecza obejmie też prace na zewnątrz. Powstaną tam ławki dla zawodników rezerwowych oraz niewielka trybuna dla kibiców, częściowo zadaszona. Dodatkowo zmodernizowana zostanie brama główna stadionu i wymieniona część ogrodzenia. - To będzie spektakularny obiekt, który spełni wymagania licencyjne na poziomie centralnej trzeciej ligi. Budynek ma być wspólnym zapleczem sportowym MKS Skawa oraz gminy Wadowice – zapewnia burmistrz Bartosz Kaliński. Całkowity koszt budowy wynosi 8 mln zł, przy czym gmina pozyskała na ten cel 2,5 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Foto: Facebook/Bartosz Kaliński

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Marcin, 06.10.2023 19:05

An.........ej Pi...........arz też dynda na Dąbrowskiego w Andrychowie razem z nią łatwa kasa im wpada za nic nieroby obydwa

Nina, 06.10.2023 17:34

K...... Dia W.........bel tam będzie mieszkać gwiozda już patrzy upchać się na nowe domki w lesie nic tylko dynda na Dąbrowskiego i liczy banki co miesiąc za siedzenie ????